Spar otwiera kolejne sklepy

Spar Polska, niewzruszony działaniami Spar Group z RPA, otworzył kolejny sklep w Krakowie w ramach sieci franczyzowej. Firma zapowiada kolejne otwarcie w następnym miesiącu.

5 czerwca w stolicy Małopolski zaczął działać kolejny sklep w ramach sieci franczyzowej Spar Polska. Jest to Spar Express o powierzchni 124 mkw., przy ul. Opolskiej 112, w koncepcie convenience. Sklep czynny jest 5 dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku. W weekendy będzie zamknięty z uwagi na lokalizację - mieści się ona w O3 Business Campus, na który składają się trzy 11-piętrowe, nowoczesne biurowce. Nowo otwarty Spar znajduje się na parterze jednego z budynków. Godziny działania sklepu dopasowane są do systemu pracy biurowców.

Również oferta, podobnie jak innych sklepów w koncepcie convenience sieci w Krakowie, sprofilowana jest pod potrzeby pracowników biur, którzy będą stanowili trzon klientów. Właśnie z myślą o nich właściciel zadbał o szeroki wachlarz produktów dopasowanych do osób pracujących, mających niewiele czasu, pozwalający zaspokoić zarówno codzienne potrzeby spożywcze, jak i konieczność zakupu szybkich dań, spełniających rolę posiłków podczas pracy. Dzięki temu w sklepie można nabyć szeroką gamę przekąsek, zdrową żywność, schłodzone napoje, słodycze, kanapki, sałatki czy desery.

- To nasz kolejny Spar – mówi pan Artur, przedstawiciel krakowskiego franczyzobiorcy. - Pierwszy otwieraliśmy na początku roku, w styczniu. Poprzedni sklep również jest usytuowany w biurowcu, dlatego zdążyliśmy już poznać specyfikę funkcjonowania oraz potrzeby tej grupy klientów. Znamy ich oczekiwania, potrafimy zapewnić produkty, które są najchętniej kupowane przez zapracowane osoby – opowiada.

Jego zdaniem musi być szybko, smacznie i coraz częściej również zdrowo. - Po tych kilku miesiącach możemy już też z całą pewnością powiedzieć, że podjęliśmy dobrą decyzję rozpoczynając współpracę ze Spar Polska. Bardzo cenimy sobie wsparcie, a jego ze strony sieci nam nie brakuje. Mogę zdradzić również, że w planach mamy już otwarcie kolejnego sklepu w sieci – dodaje pan Artur.

Pomimo prób wrogiego przejęcia sieci w ocenie zarządu Spar Polska przez firmę Spar Group z RPA, której wcześniejsze rozmowy dotyczące możliwości wejścia kapitałowego do polskiej firmy skończyły się niepowodzeniem, firma z Rzeszowa nie ustaje w działaniach rozwojowych sieci franczyzowej liczącej 250 sklepów i zapowiada w następnym miesiącu otwarcie kolejnego sklepu w woj. małopolskim, w formacie Spar.

O sporze między Spar Polska a Spar Group pisaliśmy wielokrotnie, m.in. tutaj.

 

 

Katarzyna Pierzchała 3527 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.