Dino zainwestuje 80 mln zł

Dino zamierza wybudować w Łobzie w województwie zachodniopomorskim nowe centrum dystrybucji. Koszt inwestycji oszacowano na 80 mln zł.

– Zarząd Dino Polska informuje, że (...) 6 czerwca 2019 r. podjął decyzję w sprawie rozpoczęcia budowy nowego centrum dystrybucyjnego spółki w miejscowości Łobez w województwie zachodniopomorskim. W tym celu spółka będzie zawierała szereg umów z niezależnymi od spółki podmiotami, wyspecjalizowanymi w realizacji takich inwestycji, w tym z podmiotem, który będzie pełnił rolę generalnego wykonawcy – podało Dino.

Inwestycja ma polegać na kompleksowej budowie i wyposażeniu m.in. mroźni, chłodni, magazynów z kontrolowaną temperaturą, magazynu suchego oraz części socjalno-biurowych wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną, drogami wewnętrznymi i miejscami parkingowymi. Planowana łączna powierzchnia magazynowa wyniesie 43,5 tys. metrów kwadratowych. Łączny koszt inwestycji planowany jest na około 80 mln zł netto i zostanie sfinansowany ze środków własnych spółki oraz z kredytów bankowych.

Nowe centrum dystrybucyjne będzie obsługiwało dostawy towarów do rosnącej liczby sklepów Dino i wspierało dalszą ekspansję geograficzną sieci. Spółka oczekuje, że Inwestycja zakończy się w drugim kwartale 2020 r.

Zdjęcie: Shutterstock

Magdalena Weiss 2535 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.