P&G oraz Habitat for Humanity na rzecz potrzebujących

W ramach tegorocznej współpracy wolontariusze koncernu wyremontowali dwa lokale.

Jednym z nich było mieszkanie pięcioosobowej rodziny. Pani Izabela wraz z czworgiem małych dzieci zamieszkiwała dotychczas jeden pokój o powierzchni 25 mkw.

Część mieszkania została spalona, co uniemożliwiało rodzinie korzystanie z drugiego pomieszczenia.

Dzięki pracy wolontariuszy, która polegała w głównej mierze na wynoszeniu mebli, pracach porządkowych w spalonym pomieszczeniu i rozbiórce starego pieca kaflowego, rodzina będzie mogła wprowadzić się również do drugiego pokoju.

Kolejnym obiektem, który został odnowiony dzięki zaangażowaniu wolontariuszy był ośrodek rehabilitacyjno–terapeutyczny „Przebudzenie” dla osób z autyzmem i zaburzeniami sprzężonymi, znajdujący się na warszawskiej Pradze. W ponad 100 metrowym lokalu, wsparcie i pomoc w integracji społecznej oraz możliwość odbywania niezbędnej terapii otrzyma co najmniej 15 pacjentów.

W tegorocznej akcji wzięło udział 40 pracowników Procter & Gamble, a od początku współpracy P&G z Habitat for Humanity w programach na rzecz poprawy warunków życia ludzi w potrzebie uczestniczyło już ponad 300 wolontariuszy.

Joanna Hamdan 10783 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.