Nordzucker otwiera na Litwie

Producent cukru Nordzucker ogłosił plany otwarcia nowego centrum usług biznesowych na Litwie, które będzie odpowiedzialne za szereg procesów administracyjnych w całej grupie.

Nowy obiekt, Nordzucker Business Services, będzie miał siedzibę w Kownie, które znajduje się około 50 kilometrów od cukrowni firmy w Kiejdanach.
Jak podała firma, Kowno zostało wybrane jako lokalizacja obiektu po „kompleksowej ocenie lokalizacji”.

Nordzucker Business Services zaoferuje portfolio usług w naszych podmiotach z grupy i umożliwi nam zwiększenie efektywności i spójności naszych procesów - powiedział Alexander Bott, dyrektor finansowy w Nordzuckerze.

Firma obsługuje łącznie 18 zakładów produkcyjnych i rafineryjnych (w tym w Chełmży i Opalenicy) i zatrudnia 3200 osób. W roku 2018/2019 producent wyprodukował 2,4 mln ton cukru i miał 1,35 mld euro obrotów. Inwestycje wyniosły 105 mln euro.

Magdalena Weiss 2595 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.