Wiemy, który Piotr i Paweł jako pierwszy zmieni szyld na Spar

Notujący jedne z najwyższych obrotów w sieci warszawski hipermarket Piotr i Paweł w Blue City będzie pierwszym sklepem, który po wyrażeniu zgody przez UOKiK, zmieni szyld na Spar - poinformowała centrala sieci.

- Chcemy zacząć z wysokiego C – tak decyzję o wytypowaniu stołecznego marketu tłumaczy nam Aleksander Rosa, rzecznik sieci Piotr i Paweł.

Dodaje, że zdecydowała lokalizacja. Sklep ten działa w jednym z najpopularniejszych w Warszawie centrum handlowym Blue City, tuż obok Dworca Zachodniego, przy Alejach Jerozolimskich, czyli jednej z głównych arterii wylotowych ze stolicy.

Placówka od lat jest w czołówce pod względem obrotów w sieci. To tu testowane było wiele rozwiązań, które poznańska spółka wdrażała w życie. Zajmuje blisko 3 tys. mkw.

Teraz szyld hipermarketu Piotr i Paweł, działającego na kondygnacji -1 centrum handlowego, po 15 latach najprawdopodobniej zniknie z Blue City. Trudno powiedzieć, kiedy dokładnie to nastąpi. Spółka czeka na decyzję prezesa UOKiK-u w sprawie sprzedaży sieci firmie Spar Group. Historia jej przejęcia nie jest długa, ale skomplikowana, co być może wydłuży postępowanie w polskim urzędzie antymonopolowym. Szczegóły są tutaj.

Jak się dowiedzieliśmy, borykająca się z kłopotami finansowymi poznańska sieć pozbyła się wielu sklepów w kraju, a w samej Warszawie m.in. tych przy al. Rzeczpospolitej w Wilanowie i ul. Warszawskiej w Konstancinie-Jeziornie (przejął je Carrefour) a także przy ul. Magicznej na Białołęce (teraz jest tam Biedronka). W rejonie Warszawy zostało już tylko osiem sklepów Piotra i Pawła, m.in. przy ul. Ćmielowskiej. Obecnie pod szyldem Piotr i Paweł w całej Polsce działa ponad 80 placówek.

 

Katarzyna Pierzchała 2891 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }