Wawel bije rekord Guinessa

2 czerwca w Krakowie podczas Festiwalu Kolorów by Wawel Fresh & Fruity 1145 osób spotkało się, by podjąć próbę pobicia Światowego Rekordu Guinnessa w… jednoczesnym otwieraniu słodyczy.

Słodkości Wawel, które zostały otwarte i zjedzone, podczas tego słodkiego wydarzenia to owocowe galaretki Fresh & Fruity.

Podczas próby bicia rekordu Guinnessa dla wszystkich uczestników marka Wawel przygotowała słodką strefę. Na uczestników czekały m.in. trampolina Fresh & Fruity, Strefa Żelków i Krówkowa Zagroda. Nie brakowało także kolejki chętnych, by odwiedzić słodką ciężarówkę Wawel Truck - pierwszy tego typu interaktywny pojazd z aplikacjami i grami, który zaparkował na terenie Festiwalu Kolorów by Wawel Fresh & Fruity. Uczestnicy mieli okazję także spotkać się z popularnym youtuberem FRIZEM.

Wszystko wskazuje na to, że rekord Guinnessa został pobity

– Wawel, podejmując próbę pobicia rekordu, zmierzył się z całym światem i udało się – na oficjalne wyniki musimy jeszcze poczekać, poznamy je po zweryfikowaniu wyniku rekordu przez biuro Guinnessa w Londynie. Ale nieoficjalnie mogę już powiedzieć, że próba zakończyła się sukcesem i liczba uczestników była rekordowa – mówi Klaudia Malesińska, koordynatorka biura Rekordów. – W wydarzeniu wzięło udział prawie 1200 chętnych, natomiast ostatni taki rekord wpisany do Księgi Guinnessa wynosi 849 osób i należy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Na oficjalny certyfikat potwierdzający osiągnięcie będziemy czekać około trzech miesięcy – dodaje.

Magdalena Weiss 2215 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }