Posnania wspiera dojazdy rowerem

Klienci Posnanii docierają do nas na różne sposoby. Stale wzrasta liczba tych, którzy przyjeżdżają na rowerach, a wraz z nimi pojawiają się nowe potrzeby.

Rynek rowerowy w Polsce rośnie. Według danych GUS co roku sprzedaje się od miliona do nawet 1,3 miliona rowerów. Wraz z zyskującym na popularności trendem na aktywny i zdrowy tryb życia, Polacy w okresie wiosny przesiadają się właśnie na ten środek transportu.

Jego atrakcyjność poprawia fakt, że pozytywnie wpływa na ekologię oraz omijając korki, pozwala zaoszczędzić cenny czas, co doceniają m.in. mieszkańcy Poznania poruszający się jednośladami.

- Chcemy, aby Posnania była miejscem przyjaznym i wygodnym dla wszystkich. Właśnie dlatego już na etapie projektowania przestrzeni pamiętaliśmy o tym, by rowerzyści mogli do nas nie tylko w łatwy sposób dojechać, ale także aby wyznaczyć im komfortową przestrzeń, w której zostawią swoje rowery czy usuną drobne usterki, które pojawiły się po drodze – mówi Agnieszka Juszkis, dyrektorka marketingu Posnanii.

Od początku na terenie Posnanii dostępne są zadaszone parkingi (znajdujące się na Plazie, w Al. Komedy oraz przy ul. Brneńskiej), a ostatnio udostępnione zostały także monitorowane stanowiska do przypięcia roweru na parkingu podziemnym. Ten ostatni punkt usytuowany jest w pobliżu nieodpłatnej szatni dla rowerzystów, wyposażonej w zamykane szafki oraz suszarki do odzieży i włosów. Korzystający z parkingów rowerowych klienci mogą nieodpłatnie wypożyczyć także zapięcie do swojego jednośladu.

W Posnanii znajdują się również dwie samoobsługowe stacje naprawy rowerów, wyposażone w niezbędne narzędzia: wkrętak, zestaw kluczy imbusowych, klucz płaski, klucz nastawny, łyżka do opon, pompka i szczypce. Dostępne są one przed wejściem głównym oraz przy wejściu od strony Ronda Rataje (w Alei Krzysztofa Komedy).

- Klienci Posnanii docierają do nas na różne sposoby. Stale wzrasta liczba tych, którzy przyjeżdżają na rowerach, a wraz z nimi pojawiają się nowe potrzeby – zauważa Agnieszka Juszkis. - Właśnie dlatego w sezonie letnim uruchamiamy kolejny raz serwisy rowerowe, dzięki którym poznaniacy na rowerach mogą zadbać o swój komfort i bezpieczeństwo. Cieszymy się, że wspólnie z odwiedzającymi nas rowerzystami, mamy możliwość korzystnie wpływać na rozwój zrównoważonego transportu miejskiego w Poznaniu – komentuje.

Bezpłatne serwisy rowerowe i udogodnienia dla rowerzystów współgrają z organizowanym od 5 lat rowerowym świętem Posnania Bike Parade – rodzinną imprezą, której celem jest promowanie miejskiej kultury rowerowej. To letnie wydarzenie na stałe wpisało się już w tradycję Posnanii i poznaniaków. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę 15 czerwca. Tym razem poznaniacy wyjadą na ulice po zmierzchu, rozświetlając miasto energetyzującymi kolorami. Nocna Posnania Bike Parade to pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie w Poznaniu.

Katarzyna Pierzchała 5103 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.