Galeria Solna z pszczołami

Centrum handlowe w Inowrocławiu udostępniło klientom ogród sensoryczny oraz pasiekę z ulami w ramach nowoutworzonej ekostrefy "Zielony Zakątek".

Zielony Zakątek został utworzony na początku maja we współpracy z lokalnymi projektantami. Na dawniej nieużytkowanych przestrzeniach powstał ogród sensoryczny oraz pasieka złożona z trzech uli, w których mieszka ponad 150 tys. pszczół. Zielony Zakątek to także miejsce, gdzie odbywają się wydarzenia w ramach aktywnej edukacji ekologicznej.

– Jesteśmy dumni, że jako pierwsze centrum handlowe w regionie postanowiliśmy włączyć się w walkę z problemem, jakim jest wymierająca w alarmującym tempie populacja miejskich pszczół - mówi milia Iwanciw, dyrektor Galerii Solnej.  - Nasza inicjatywa ma także na celu udostępnienie klientom zielonego, przyjaznego miejsca, gdzie mogą uciec od miejskiego gwaru, tłoku i hałasu. Zielony Zakątek to przestrzeń dla każdego, kto chce doświadczyć bliskości natury – przewidzieliśmy zajęcia z jogi, gimnastyki dla seniorów oraz mindfulness, a nasi pracownicy mogą tam sadzić zioła i pielęgnować własne grządki – dodaje Emilia Iwanciw.

Galeria Solna położona w uzdrowiskowej części Inowrocławia oprócz uli posiada także budki lęgowe dla ptaków oraz poidła dla motyli.

Należąca do EPP Galeria Solna, o łącznej powierzchni najmu prawie 24 tys. mkw. dysponuje rozbudowaną ofertą handlową. Na terenie centrum znajdują się m.in.: hipermarket Tesco, Media Markt, Home&You, kawiarnie i food court, strefa usługowa oraz wybór sklepów wiodących polskich oraz międzynarodowych najemców, w tym salony: H&M, Bershka, Reserved, New Yorker, Carry, Douglas, 4F, Martes Sport i wiele innych marek.

Joanna Hamdan 10796 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.