PGS wprowadza linię ekologiczną marki własnej

Polska Grupa Supermarketów rozpoczęła proces wprowadzania nowej, certyfikowanej przez UE, ekologicznej linii produktów marki własnej. To m.in. dzięki niej sieć będzie miała w przyszłym roku łącznie 350 artykułów marki własnej.

Na zdjęciu: Michał Sadecki, prezes Polskiej Grupy Supermarketów

Wartość polskiego rynku produktów ekologicznych szacowana jest obecnie na ponad 1 mld zł. W porównaniu do Europy Zachodniej, polski konsument wydaje ponad dziesięciokrotnie mniej na produkty z zielonym listkiem. Rynek ten ma jednak przed sobą dobre perspektywy, a jak przewidują eksperci, w ciągu najbliższych kilku lat sprzedaż produktów ekologicznych się potroi.

Rosnącą świadomość Polaków i zmieniające się trendy żywnościowe (po produkty eko chce sięgać już ponad połowa Polaków) chce wykorzystać Polska Grupa Supermarketów, która już niedługo wprowadzi na sklepowe półki nową linię marki własnej, która powstawać będzie wyłącznie z polskich, ekologicznych zbiorów.

- Zgodnie z naszymi zapowiedziami, w tym roku stawiamy na rozwój nowych marek w segmentach premium oraz eko. Będzie to odpowiedź na potrzeby coraz bardziej wymagających klientów. Uważamy, że dzisiejsze wskaźniki sprzedaży żywności ekologicznej dają dobre perspektywy na następne lata – mówi Michał Sadecki, prezes Polskiej Grupy Supermarketów.

Obecnie firma jest w momencie testowania części produktów bio, certyfikacji dostawców oraz przygotowania sklepów do nowej kategorii produktowej.

Żywność bio/eko to taka, która w minimum 95% została wyprodukowana metodami ekologicznymi. Każdy produkt tego typu musi mieć w UE odpowiedni certyfikat, który można poznać po charakterystycznym zielonym listku z dwunastoma gwiazdkami.

Polska Grupa Supermarketów skupia obecnie ponad 600 sklepów pod markami TopMarket, Delica i Minuta8. Jej marka własna zadebiutowała w połowie 2017 r.

 

Katarzyna Pierzchała 3175 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }