Kompostowalne akcesoria jednorazowe w Makro

Sieć hurtowni Makro poszerzyła asortyment marki Makro Professional o jednorazowe artykuły z materiałów biodegradowalnych. Do sprzedaży trafiły m.in. sztućce, talerze i miski.

W portfolio marki Makro Professional pojawiły się biodegradowalne naczynia i przybory przeznaczone do jednokrotnego użytku o zróżnicowanych kształtach, rozmiarach i pojemności. Akcesoria wykonane są z polilaktydu, wytwarzanego w procesie syntezy naturalnych polimerów pozyskiwanych z surowców odnawialnych, np. z rozwłóknionej trzciny cukrowej. Po zużyciu powinny być selektywnie zbierane z innymi odpadami bio i przekazywane do kompostowni, gdzie w obecności mikroorganizmów ulegną naturalnemu rozkładowi.

Biodegradowalne jednorazówki Makro Professional mają certyfikaty zgodności z międzynarodową normą potwierdzające ich przydatność do kompostowania, tj. w ciągu 6 miesięcy w pełni rozkładają się na wodę, dwutlenek węgla oraz biomasę, będącą pełnowartościowym nawozem organicznym.

Makro Professional to linia produktów obejmuje środki czystości, narzędzia i akcesoria kuchenne.

 

 

Katarzyna Pierzchała 3480 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.