Powstaje Polska Grupa Detalistów

Właściciel sieci Topaz Zbigniew Paczóski i firma SPS Handel, prowadząca sieci PRIM, Bit i Wiejska Wędzarnia chcą utworzyć grupę zakupową.

Zamiar taki oba przedsiębiorstwa zgłosiły do UOKiK-u. Koncentracja w tym wypadku polegać ma na "utworzeniu przez Zbigniewa Paczóskiego prowadzącego działalność gospodarczą w Sokołowie Podlaskim pod firmą Paczóski Zbigniew Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Topaz” oraz SPS Handel S.A. z siedzibą w Warszawie, wspólnego przedsiębiorcy".

Nowy podmiot ma się nazywać Polska Grupa Detalistów i ma być spółką zakupową dla obu firm założycieli.

Grupy Topaz oraz Polfood, do której należy SPS zajmują się sprzedażą hurtową i detaliczną. Grupa Polfood prowadzi także działalność w zakresie produkcji i dystrybucji mąki, kaszy, płatków, ryżu oraz tzw. zdrowych produktów zbożowych poprzez spółkę Melvit oraz w zakresie przetwórstwa mięsnego poprzez Zakłady Mięsne Pekpol.

Przypomnijmy, że Topaz był już raz członkiem grupy zakupowej Grupa Handlowa PL Plus, do której należał razem z Bać-Polem, Piotrem i Pawłem oraz Polomarketem. Zaprzestała ona jednak działalności na początku 2018 r.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.