Joanna Krupa na otwarciu Galerii Młociny

W samo południe EPP i Echo Investment otworzyły podboje Galerii Młociny. Budowa tego gigantycznego centrum handlowego rozpoczęła się w październiku 2016 r. i pochłonęła 642 mln zł. Inwestorzy szacują, że może ją odwiedzać nawet 1 mln osób miesięcznie.

Na zdjęciu: Joanna Krupa, modelka

Galeria Młociny to blisko 85 tys. mkw. nowoczesnej zaprojektowanej powierzchni z której ponad 6 tys. mkw. przeznaczonych jest na przestrzeń restauracyjną i rozrywkową. Jej kluczowy element – unikalna strefa gastronomiczna – została podzielona na klimatyczne strefy funkcjonalne, przystosowane do różnych gustów. Znajdują się tam m.in. przytulne kafejki, food trucki oraz restauracje oferujące posiłki na świeżym powietrzu.

Oprócz strefy rodzinnej, w której dzieci mogą się bawić także na zewnątrz, obok przestrzeni gastronomicznej przygotowano miejsca coworkingowe. W galerii znajduje się ponadto pierwszy w dzielnicy, nowoczesny 10-ekranowy multipleks z komfortowymi, w pełni rozkładanymi fotelami.

Główna aleja, nazwana „Aleją Mody”, przywodzi na myśl główne ulice handlowe nowoczesnych metropolii. Je znakiem szczególnym są wysokie na prawie 8 metrów witryny sklepowe z dostępem do naturalnego światła. Na górnych poziomach centrum handlowego znajdują się tarasy z placami zabaw i ogrody z widokiem na panoramę dzielnicy. Łącznie w Galerii jest ponad 200 sklepów. Więcej o nich jest tutaj.

– Wcześniej wielokrotnie mówiłem, że ta flagowa inwestycja w Warszawie będzie klejnotem w naszym portfelu, ale już dziś mogę powiedzieć, że lśni ona jeszcze większym blaskiem niż się tego spodziewaliśmy – mówi Hadley Dean, prezes EPP. - Jesteśmy niezwykle zadowoleni z wyników naszej pracy. Stworzyliśmy miejsce, które będzie służyło różnym pokoleniom, począwszy od młodych, wykształconych mieszkańców miasta, aż po całe rodziny. Pod jednym dachem przygotowaliśmy pomysł na spędzanie czasu dla wszystkich – dodaje.

Galeria Młociny to dotychczas największa inwestycja, jaką zbudowało Echo Investment. - Przy jej tworzeniu wykorzystaliśmy dwudziestoletnie doświadczenie z sektora handlu, rozrywki i gastronomii. Chcieliśmy, żeby Galeria Młociny była miejscem przyciągającym ludzi na Bielany, dlatego około 20% jej powierzchni zostało przeznaczone na strefę spotkań, rozrywki i świetnej kuchni – mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment. - Tworzenie miejsc w których ludzie chcą przebywać, pracować, bawić się czy odpoczywać to bardzo ważny filar naszej strategii – podkreśla.

Otwarcie Galerii Młociny uświetnią spotkania z największymi gwiazdami show-biznesu oraz gotowania, będące nawiązaniem do mocnego, gastronomicznego profilu centrum. Organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji trwających cztery dni, czyli od czwartku do niedzieli. Dziś można było się spotkać i porozmawiać o modzie z Joanną Krupą, Joanną Horodyńską i Tamarą Gonzalez Perea, znaną jako Macademian Girl. W specjalnie zaaranżowanej Strefie Inspiracji Fashion&Beauty celebrytki doradzały, ale i tworzyły własne ekotorby. Rozmowy i animacje poprowadziła dziennikarka radiowa Gabi Drzewiecka. W godzinach popołudniowych, w Hali Hutnik, Mateusz Zielonka – zwycięzca 6. edycji programu MasterChef, zaprezentował swoje umiejętności kulinarne, a na głównej scenie makijażystka gwiazd – Magda Pieczonka – pokazała najmodniejsze makijaże sezonu.

Od dziś do niedzieli poza spotkaniami ze znanymi i lubianymi, będzie można skorzystać z przeróżnych atrakcji i animacji przygotowanych przez marki obecne w Galerii Młociny. Karolina Limbach i inne stylistki będą udzielały porad stylizacyjnych w Strefie Inspiracji Fashion&Beauty. W tej samej strefie będzie można skorzystać z usług wykonania darmowego makijażu by Sephora oraz darmowych fryzur, przetestować nowości kosmetyczne i posłuchać porad wykwalifikowanych ekspertek w dziedzinie makijażu. W piątek na Dechach będzie miała miejsce pierwsza od dawna prawdziwa bielańska potańcówka.

Kochający modę i performace będą mieli okazję spotkać się ze swoimi idolami w sobotę 25 maja. Anna Jujka i jej grupa taneczna oraz ich goście Ida Nowakowska, Julia Kuczyńska – Maffashion, Jakob Kosel i Łukasz Urbański wezmą udział w jedynym w swoim rodzaju ambiencie modowym, o którym później porozmawia z nimi Gabi Drzewiecka. Maffashion i Jakob Kosel spotkają się także z fanami w Strefie Inspiracji Fashion&Beauty. Wisienką na torcie będzie pokaz najmodniejszych fryzur przygotowany przez mistrza grzebienia – Łukasza Urbańskiego. W sobotni wieczór swoją inaugurację będzie miała również Bielańska Strefa Komediowa z wyjątkowymi spektaklami improwizowanymi w wykonaniu Resortu Komedii.

W niedzielę organizatorzy zaplanowali atrakcje idealne na ten dzień tygodnia. Damian Kordas – zwycięzca 4. edycji programu MasterChef przygotuje propozycje deserów na Dzień Matki. Po południu na Dechach odbędzie się Dziecięcy Teatr Improwizacji. Atrakcje dla dzieci zaplanowano przez całe 4 dni od otwarcia. Będą się one odbywały w dedykowanej Strefie dla najmłodszych.

Na wszystkich czeka też loteria z ponad 7500 nagrodami o łącznej wartości powyżej 700 tys. złotych. Nagrodą główną w loterii będzie premierowy mercedes B180.Przez te dni do Młocin będzie dowozi specjalny eventowy „Tramwaj do Młocin”, który swoją przestrzenią zaskoczy wzbudza zachwyt warszawiaków.

Galeria mieści się tuż przy węźle Młociny – w jednym z najlepiej skomunikowanych punktów w Warszawie, z bezpośrednim dostępem do metra, licznych linii tramwajowych i autobusów miejskich, podmiejskich i krajowych, stacji rowerowej oraz parkingu P&R. To najważniejsze miejsce przesiadkowe dla północnej części miasta i sąsiednich miejscowości, z którego co roku korzysta ponad 24 mln pasażerów.

Inwestorami Galerii Młociny są spółki EPP (70% udziałów) i Echo Investment (30% udziałów). Pierwsza zarządza nowo otwartym kompleksem. Druga odpowiadała całościowo za proces deweloperski i najem.

 

 

Katarzyna Pierzchała 3480 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.