Laureat tekstu w konkursie Biedronki Piórko 2019 wyłoniony

Została nim Katarzyna Wierzbicka, która pełną humoru opowieścią o małym królewiczu i jego niezwykłych przygodach zdobyła uznanie jury i 100 tys. zł nagrody.

Jej tekst, wybrany spośród niemal 3200 prac nadesłanych na konkurs, to współczesna interpretacja tradycyjnej bajki. Według kapituły nagrody, jego ogromnym walorem jest poczucie humoru sprawiające, że ważny przekaz jest podany w lekkiej formie.

Laureatka piątej już edycji konkursu „Piórko”, prowadzonego przez Biedronkę od 2015 r., pracuje w przedszkolu. Katarzyna Wierzbicka uwielbia książki fantasy, choć przyznaje, że ma zdecydowanie za mało czasu na czytanie. Kocha musicale i podróże. Prowadzi również bloga, na którym można znaleźć historyjki o życiu z dziećmi oraz pisane z przymrużeniem oka przemyślenia na tematy związane z macierzyństwem. Ukończyła Bibliotekoznawstwo i Informację Naukową na Uniwersytecie Warszawskim, obecnie studiuje podyplomowo pedagogikę.

Obecnie szansę otrzymania od Biedronki 100 tys. zł nagrody w drugim etapie konkursu „Piórko” mają ilustratorzy debiutanci. Grafiki do tekstu o małym królewiczu mogą nadsyłać od 23 maja do 1 lipca.

Zwycięskiego ilustratora najnowszej książki konkursowej poznamy 1 sierpnia

Książka trafi na półki ponad 2900 sklepów Biedronka już w listopadzie.

Szczegóły na www.piorko.biedronka.pl.

Joanna Hamdan 10960 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.