11 nowych partnerów wdroży Visa Token Service

Visa ogłosiła dołączenie 11 nowych europejskich partnerów do Visa Token Service (VTS). Pozwoli to stworzyć bezpieczniejsze środowisko zakupowe dla konsumentów, którzy przechowują wrażliwe dane dotyczące płatności na platformach swoich ulubionych detalistów.

Zainteresowanie, jakie wzbudza Visa Token Service wśród partnerów wdrażających to rozwiązanie w całej Europie, pokazuje jak branża wychodzi naprzeciw potrzebom konsumentów w zakresie bezpieczeństwa w sieci. Jest także przykładem stałych działań podejmowanych przez Visa, które mają na celu implementowanie innowacyjnych rozwiązań do ekosystemu płatności.

Tokenizacja Visa to nie tylko dodatkowe zabezpieczenie, ale też udogodnienie. Dane autoryzacyjne płatności, które są już nieważne lub dostały się w niepowołane ręce, mogą zostać płynnie zaktualizowane w tle przez instytucję finansową, co eliminuje źródło problemów dla konsumentów i detalistów.

Program Visa Token Service został uruchomiony w 2014 r. w ramach stałego dążenia Visa do rozwoju segmentu e-commerce i m-commerce oraz zwiększania bezpieczeństwa tego rodzaju transakcji. Od tego czasu do programu dołączają kolejne firmy, w tym detaliści, dostawcy bramek płatniczych dla agentów rozliczeniowych oraz spółki technologiczne.

Jak wyjaśnia Jakub Grzechnik, head of product, CEE w Visa, Visa chce sprawić, aby doświadczenie sprzedaży internetowej było możliwie bezpieczne i proste dla wszystkich uczestników ekosystemu. Dzięki integracji z Visa Token Service, detaliści i dostawcy bramek płatniczych nie muszą już przechowywać wrażliwych danych rachunku.

- Oznacza to, że konsumenci, którzy przechowują informacje o swoich kartach na urządzeniach mobilnych, w aplikacjach mobilnych, czy u detalistów prowadzących sprzedaż internetową, są w mniejszym stopniu narażeni na działania oszustów – tłumaczy Jakub Grzechnik. - Pomaga to zwiększyć bezpieczeństwo płatności, zapewniając jednocześnie konsumentom płynne doświadczenie płatnicze - dodaje.

Wśród nowych partnerów programu są: Adyen, Cardstream, Computop, Datatrans, HiPay, Ingenico/Bambora, Monext, Safecharge, Secure Trading, Wirecard i Worldline. Detaliści decydujący się na integrację z Visa Token Service za pośrednictwem nowych partnerów Visa nie muszą czekać na uzyskanie certyfikacji, więc mogą łatwo i szybko rozpocząć korzystanie z rozwiązania token-on-file.

- Jako pierwszy agent rozliczeniowy, który zdecydował się na wdrożenie Visa Token Service na wszystkich rynkach na świecie, gdzie prowadzimy działalność, cieszymy się mogąc potwierdzić naszą gotowość do współpracy z detalistami w Europie – powiedział Edgar Verschuur, head of global acquiring, Adyen. - Widzieliśmy już świetne efekty w procesowaniu sieciowych tokenów na innych światowych rynkach - mówił.

Dodał, że dięki bezpośredniej integracji z Visa Token Service, mogą obecnie zaoferować naszym detalistom bezwysiłkowy i bezpieczny sposób na wprowadzenie usprawnień w kwestii przechowywania danych autoryzacyjnych kupujących. - Przyczynia się to nie tylko do zwiększenia statystyk dotyczących autoryzacji, ale również do obniżenia wskaźnika mimowolnych rezygnacji – zauważył Edgar Verschuur.

Z kolei Jonathan O’Connor, chief commercial officer w Secure Trading Group, podkreślił, że bezpieczeństwo środków, które przetwarzają dla detalistów, to ich priorytet, a Visa Token Service pomoże jego firmie w znacznym stopniu usprawnić ten proces. - Usuwając newralgiczny moment przetwarzania wrażliwych danych w naszych bramkach, jesteśmy w stanie dodatkowo wzmocnić nasze systemy przeciwdziałające oszustwom. Visa od dawna jest liderem na rynku pod względem innowacji w płatnościach, więc cieszymy się, że możemy skorzystać z najnowszej tokenizacji typu card-on-file - mówił.

Visa Token Service zastępuje dane rachunku bankowego konsumentów, np. podstawowego numeru rachunku (PAN), czy daty ważności karty, tzw. „tokenem”, czyli unikalnym identyfikatorem cyfrowym. W ten sposób transakcja realizowana jest bez ujawniania wrażliwych informacji. Dodatkowo możliwe jest także wykorzystywanie tokenów wyłącznie podczas transakcji z określonym detalistą, dzięki czemu cyfrowe płatności zyskują kolejną warstwę zabezpieczeń. Dla konsumentów oznacza to możliwość płacenia w sposób bardziej bezpieczny i wygodny. Natomiast detaliści mogą ograniczyć liczbę odrzuconych transakcji, gdyż nie mogą one zostać wstrzymywane w sytuacji, gdy dane autoryzacyjne okażą się nieważne.

Oprócz ograniczenia ryzyka oszustw, dzięki tokenizacji typu card-on-file konsumenci zyskują szereg innych korzyści, w tym:

  • Dynamiczne aktualizowanie danych autoryzacyjnych: konsumenci nie muszą już logować się i aktualizować danych, kiedy upływa data ważności ich karty. Dane autoryzacyjne mogą zostać płynnie zaktualizowane w tle przez wydawcę karty, dzięki czemu spada liczba odrzuconych transakcji, co poprawia jakość doświadczenia płatniczego. Z kolei detaliści nie muszą już martwić się o to, że ominie ich cykl rozliczeń albo, że nastąpi odmowa płatności ze względu na użycie danych autoryzacyjnych, których ważność wygasła.

  • Wyświetlenie kolorowej grafiki zamieszczonej na karcie: kiedy token zostaje zapisany w systemie danego detalisty, Visa Token Service może zapewnić wyświetlenie grafiki zamieszczonej na danej karcie. W ten sposób konsument zyskuje wizualne potwierdzenie, że użyta została właściwa karta. Poprawia to jakość doświadczenia zakupowego, zwiększa poziom zaufania i przekłada się na zmniejszoną liczbę porzuconych koszyków.

  • Wsparcie dla platform handlu elektronicznego: kiedy platforma e-commerce dołącza do programu Visa Token Service, może ona wnioskować o wydanie tokenów i przechowywać je. Dzięki temu klienci mają możliwość skorzystania z nich podczas transakcji u detalistów, którzy korzystają z platformy.

  • Lojalność i usługi zapewniające wartość dodaną: tokeny Visa Token Service mogą zostać obecnie połączone ze wspólnym identyfikatorem przypisanym do rachunku płatniczego, nie stwarzając ryzyka naruszenia bezpieczeństwa podstawowych informacji o rachunku. Dzięki wspólnemu identyfikatorowi (Payment Account Reference – PAR), detaliści zyskują możliwość prostszego i bezpieczniejszego oferowania takich korzyści jak programy lojalnościowe, zniżki i inne usługi, jeśli konsument zdecyduje się na skorzystanie z usług danego sprzedawcy.

  • Uproszczone dodanie karty: dzięki usłudze Visa Token Service o nazwie Network Hub Push Provisioning, konsumenci mogą użyć bezpiecznego tokenu Visa aby łatwo dodać dane autoryzacyjne płatności do „portfeli” detalistów. Mogą to zrobić bezpośrednio z poziomu swojej aplikacji do bankowości mobilnej. W ten sposób posiadacz karty nie musi mieć przy sobie karty, aby własnoręcznie dodać informacje o niej u danego detalisty. Zwiększa to komfort i poprawia bezpieczeństwo płatności.

  • Internet Rzeczy (IoT): w przyszłości tokenizacja przyczyni się również do zwiększenia bezpieczeństwa transakcji w sytuacji, kiedy dane autoryzacyjne będą wykorzystywane do płatności w IoT, realizowanych np. za pośrednictwem samochodów, inteligentnych okularów, połączonych urządzeń gospodarstwa domowego itd.

Katarzyna Pierzchała 3480 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.