Meksykańska fiesta w Placu Unii

Od 25 do 26 maja na klientów warszawskiego centrum handlowego czekać będą, między innymi, wystawa polskich plakatów o Meksyku od 1949 roku, food trucki z narodowymi przysmakami, koncerty i wiele innych atrakcji.

Podczas wydarzenia Viva Mèxico obejrzeć będzie można wystawę plakatów „Ścieżki fascynacji – polskie plakaty o Meksyku 1949-2010”.
 
Jest to kolekcja dzieł udostępniona przez Ambasadę Meksyku w Polsce. Wystawa stanowi przegląd wzajemnych inspiracji – polskich plakacistów Meksykiem oraz Meksykanów – polską szkołą plakatu. Wśród prezentowanych prac, znajdą się między innymi plakaty tworzących w Meksyku, wybitnych polskich artystów graficznych, Wiktora Górki i Piotra Kunce. Ekspozycja składa się z 15 plakatów drukowanych oraz 50 w formie elektronicznej, wyświetlanych w kiosku multimedialnym.
 
W trakcie trwania eventu zespół Mariachi – Los Amigos, zagra koncerty. Z muzykami w barwnych strojach będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. A w przerwach między występami, muzykę w klimacie meksykańskiej fiesty zapewni DJ.
 
Dodatkową atrakcją festiwalu będzie możliwość degustacji dań kuchni meksykańskiej. W przestrzeni eventowej ustawione zostanie 10 food trucków serwujących takie przysmaki jak: tacos, quesadilla, burito, złote paluchy churros, daktylowe babeczki, frytki z chili con carne, desery oraz gofry.
 
Ponadto na wszystkich uczestników festiwalu, czekać będą kreatywne warsztaty i zabawy. Organizator przygotował zajęcia z malowania tradycyjnych czaszek meksykańskich związanych ze świętem Día de los Muertos, tworzenia łapaczy snów czy charakterystycznych, kolorowych bransoletek. Gadżety będzie można zabrać ze sobą do domu.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższy weekend 25-26 maja w godzinach 12:00-19:00. Wstęp jest bezpłatny.

Wydarzenie Viva México współorganizowane jest przez Ambasadę Meksyku w Polsce.

Joanna Hamdan 10960 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.