Stacja ładowania pojazdów przy Kauflandzie w Nowej Soli

Sieć wzbogaciła się o drugą stację ładowania samochodów elektrycznych należąca do GreenWay. Do końca maja można z niej korzystać bezpłatnie.

W 2018 r. w Polsce sprzedało się o 42,5% więcej samochodów elektrycznych niż w roku wcześniejszym. I choć daleko nam jeszcze do Norwegii, w której aż 31,2% wszystkich sprzedanych w ubiegłym roku nowych aut stanowiły pojazdy elektryczne, trudno nie dostrzec tego przyjaznego ekologii trendu, na który reaguje również sieć Kaufland.

Do końca maja za darmo

Nowa stacja GreenWay została uruchomiona na parkingu Kaufland przy ul. Chałubińskiego 2 w Nowej Soli w województwie lubuskim. To już druga stacja GreenWay zlokalizowana przy markecie tej sieci. W związku z faktem, że stacja przechodzi obecnie obowiązkowy dla nowych ładowarek okres testowy, do końca maja można z niej korzystać za darmo.

Po tym czasie ładowanie na stacji zlokalizowanej przy popularnej trasie S3 łączącej Szczecin i Wrocław będzie odpłatne, zgodnie z cennikiem GreenWay. By skorzystać z usługi ładowania, należy być zarejestrowanym użytkownikiem. Możliwe jest również jednorazowe ładowanie po dokonaniu uproszczonej rejestracji pozwalającej na dokonanie autoryzacji i płatności.

Kolejne stacje jeszcze w 2019 r.

Udostępnianie stacji ładowania samochodów elektrycznych to jeden z elementów strategii CSR realizowanej przez Kaufland pod hasłem „Działanie robi różnicę“. W jej ramach sieć podejmuje szereg działań mających na celu m.in. promowanie działań proekologicznych.
Do tej pory sieć Kaufland dysponowała jedną stacją GreenWay zlokalizowaną w Suwałkach. W wyniku rozszerzenia współpracy, w 2019 r. przy marketach Kaufland powstanie jeszcze pięć stacji GreenWay.

Katarzyna Pierzchała 2833 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }