European Barista of The Year 2019 zakończony

Podczas konkursu została wyłoniona dwójka ekspertów w dziedzinie przygotowywania kawy, która będzie reprezentować Europę podczas Champion of Champions w Londynie.

Pierwsze miejsce w tegorocznym konkursie zajęła baristka Brigitte Garay z Hiszpanii, która zdobyła także nagrodę w kategorii Drink Specjalny.

Drugie miejsce przypadło bariście Krzysztofowi Ostrowskiemu, który na co dzień pracuje w kawiarni Costa Coffee w warszawskim centrum handlowym Złote Tarasy.

To właśnie oni będą reprezentować Europę w światowym finale.

Na podium znalazła się także baristka Alvine Berzniece z Łotwy. Nagrodę publiczności otrzymała Jelka Anutivic z Malty.

Mistrzostwa, które odbyły się 15 i 16 maja w Warszawie składały się z dwóch etapów. Podczas pierwszego dnia uczestnicy przedstawili sędziom swoje umiejętności techniczne. Ich zadaniem było przygotowanie odpowiedniego zestawu kaw w określonym czasie. Na tym etapie liczyła się szybkość oraz precyzja wraz z zachowaniem najwyższych standardów Costa Coffee.

Drugi dzień finału odbył się w Centrum Koneser w Warszawie. Uczestnicy konkursu wzięli udział w dwóch konkurencjach: Espresso Race – zaserwowanie jak największej ilości filiżanek perfekcyjnego espresso w 2 minuty oraz Drink Specjalny – przyrządzenie autorskiego napoju na bazie kawy. W tej drugiej kategorii Krzysztof Ostrowski przygotował napój Hop Coffee, który bazował na kawie, samodzielnie przygotowanym syropie grejpfrutowym oraz wodzie poddanej procesowi chmielenia na zimno.

Finał konkursu Champion of Champions już niebawem w Londynie.

Joanna Hamdan 9167 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }