GIS ostrzega: w jajkach znaleziono pałeczki salmonelli

Jaja skażone salmonellą to produkt sprzedawany przez fermę Złote Jajko z Gozdowa. Jajka dostępne były w hurtowniach Eurocashu, co oznacza, że mogły trafić do wielu sklepów.

GIS wydał ostrzeżenie przed jajkami z chowu klatkowego 10 szt. o numerze partii na skorupkach: 3-PL14271307 od firmy Złote Jajko. - Nie należy spożywać jaj, szczególnie na surowo, o numerze partii i kodzie na skorupce wskazanym w komunikacie z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Należy również pamiętać, że bakterie obecne na powierzchni skorupek mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami - alarmuje GIS.

Próbkę do ich badania pobrano w Eurocashu, co oznacza, że jajka mogły już trafić do wielu sklepów. Spółka uruchomiła już procedurę wycofania produktu z obrotu.

Ilona Mrozowska 3258 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }