Marka Chopin na niemieckim Amazonie

Spółka Miraculum, producent m.in. kosmetyków premium pod marką Chopin podpisała umowę na sprzedaż tych produktów na platformie Amazon.de.

Zarząd Miraculum 17 maja 2019 r. zawarł ze spółką Prolab umowę długofalowej współpracy. Prolab jest dedykowanym sprzedawcą na platformach e-commerce Amazon.de i Amazon.uk.

Umowa - zawarta na czas nieokreślony - obejmuje sprzedaż na internetowej platformie e-commerce Amazon.de produktów kosmetycznych spółki klasy premium marki Chopin.

- Powyższa umowa nie spełnia kryteriów umowy znaczącej, ale w ocenie zarządu  jest istotnym etapem na drodze do wejścia z produktami spółki marki Chopin klasy premium na rynki konsumpcyjne świata, co w niedługiej perspektywie może przełożyć się pozytywnie na wyniki finansowe spółki - podał producent.

Przypomnijmy, że kilka dni temu Miraculum poinformowało, że podczas 33. edycji targów Cosmobeauty Seoul Korea 2019 podpisało list Intencyjny z liczącym się na rynku południowokoreańskim podmiotem Hana Engineering Korea Co. Ltd z siedzibą w Seulu. Na mocy tego listu strony prowadzą negocjacje mające na celu zawarcie pomiędzy nimi umowy długofalowej współpracy handlowej w zakresie wprowadzenia na rynek i dystrybucji na zasadzie wyłączności produktów marki Joko na terenie Korei Południowej.

Hana jest znaczącym producentem i dystrybutorem urządzeń AGD, produktów medycznych i kosmetycznych na terenie Korei Południowej. Posiada własną markę Medi Heim i prowadzi sprzedaż głównie w kanałach e-commerce oraz w systemie home-shopping. Zgodnie z treścią Listu Intencyjnego, strony planują zakończyć negocjacje i zawrzeć umowę współpracy najpóźniej do dnia 31 lipca 2019 roku.

Magdalena Weiss 2112 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }