Subway już na 30 stacjach Lotosu

Tym samym koncern paliwowy umacnia swoją pozycję największego franczyzobiorcy na rynku.

W tym tygodniu na stacji paliw Lotos w Pruszkowie przy ul. Poznańskiej 24 otwarta została kolejna restauracja amerykańskiej sieci Subway.

Tym samym obecnie koncern zarządza 30 lokalami.

Ponad jedna trzecia z nich funkcjonuje przy autostradach i drogach ekspresowych. Bary sandwiczowe są obecne przy autostradzie A1 (MOP Krzyżanów Wschód i Zachód, MOP Rowień), autostradzie A2 (MOP Police, MOP Łęka), autostradzie A4 (MOP Rudka, MOP Oleśnica, MOP Witowice, MOP Kozłów, MOP Rachowice), a także przy drodze S8 (Emilianów) i S7 (MOP Suchedniów). Współpraca rozwijana jest wszędzie tam, gdzie istnieje potencjał do urozmaicenia stacyjnego menu.

W obszarze pozapaliwowym Lotos kładzie szczególny nacisk na rozwój oferty gastronomicznej Cafe Punkt. Sukcesywnie wprowadza nowe produkty na stacjach własnych oraz rozszerza menu na nowych stacjach franczyzowych. Wraz z początkiem maja, na zmodernizowanej stacji Lotos w Redzie, uruchomiona została sprzedaż kanapek i przekąsek przygotowywanych na miejscu w autorskim koncepcie „Stacja Smaku”.

Kolejne otwarcia zostały zaplanowane w Gdańsku, Wrocławiu oraz w ramach obiektów zlokalizowanych przy trasach szybkiego ruchu –  autostradzie A4 (MOP Wysoka), drodze S3 (MOP Sitno) oraz przy autostradzie A6 z Polski do Niemiec (MOP Kołbaskowo).

Subway to amerykańska sieć tzw. restauracji szybkiej obsługi. Obecnie to największa na świecie sieć pod względem liczby lokali, globalnie liczy ponad 44 500 restauracji w 110 państwach, z czego w Polsce działa około 130 restauracji.

Joanna Hamdan 9167 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }