Auchan opuści Wietnam

Dzień po informacji o wycofaniu się z rynku włoskiego Auchan potwierdza, że jest bliski sprzedania swojego biznesu w Wietnamie.

Francuska grupa supermarketów Auchan Retail planuje sprzedać przynoszący straty biznes w Wietnamie. Rzecznik firmy potwierdza, że są już pierwsi zainteresowani nabytkiem.
Wcześniej w środę Edgar Bonte, prezes Auchan Retail, powiedział gazecie Les Echos, że grupa postanowiła sprzedać swoich 18 sklepów w Wietnamie. Generują one obecnie przychody w wysokości 45 milionów euro.
Wyjście z Wietnamu to kolejna informacja o dezinwestycji po ogłoszonej wcześniej transakcji sprzedaży niemal całego stanu posiadania we Włoszech. Pisaliśmy o tym na handelextra.pl tutaj.

Auchan Retail przyznał w marcu, że przeprowadza przegląd przynoszących straty rynków, takich jak Włochy i Wietnam, gdzie stanął w obliczu trudnych warunków biznesowych.

Zdjęcie: Shutterstock

Magdalena Weiss 2326 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }