"Uszyj Jasia" w Avenidzie Poznań

300 metrów kolorowego materiału, 10 stanowisk do szycia, pomocne ręce - już po raz drugi w CH Avenida odbędzie się charytatywny maraton szycia, czyli akcja "Uszyj Jasia". Uszyte poszewki trafią do najmłodszych pacjentów Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera UM w Poznaniu.

Akcja „Uszyj Jasia” odbędzie się 18 maja w CH Avenida w pasażu przy salonie Peek & Cloppenburg (poziom 1) w godzinach 11-18.

Pierwsze szycie poszewek w ramach „Uszyj Jasia” odbyło się w 2013 r. Wtedy to młoda mama Natalia Bielawska, po kilku dniach pobytu w szpitalu, podczas zmiany pościeli zauważyła, że poduszka jej dziecka nie ma poszewki. Zapytała, dlaczego? Odpowiedź była banalna – skończyły się. Mama długo nie myśląc powiedziała: „No to uszyję”. I tak to się zaczęło. Szacuje się, że do tej pory w całej Polsce w ramach akcji uszyto prawie 15 000 poszewek.

Podczas wydarzenia w Avenidzie szyć może każdy – rodzice z dziećmi, grupy przyjaciół, nastolatkowie czy emeryci. Do dyspozycji będzie 10 stanowisk z profesjonalnymi maszynami do szycia, 300 metrów kolorowego materiału oraz instruktorzy, którzy pokażą i nauczą szycia poszewek.

- Staramy się aby akcje charytatywne, które organizujemy w naszym Centrum były skierowane do lokalnej społeczności i angażowały naszych klientów. Dzięki takim wydarzeniom jak „Uszyj Jasia” pokazujemy, że pomagać można nie tylko finansowo, ale również oferując swój czas i zaangażowanie – mówi Katarzyna Korpak, dyrektor CH Avenida.

Uszyte poszewki zostaną przekazane jednemu z oddziałów Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera. - Ta akcja ma wymiar nie tylko materialny, ale przede wszystkim terapeutyczny. Kolorowe poszewki sprawiają, że mali pacjenci lepiej znoszą pobyt w szpitalu, czują się bardziej komfortowo i bezpiecznie – mówi dr Paweł Daszkiewicz, dyrektor szpitala.

 

Katarzyna Pierzchała 5103 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.