IKEA Kraków daje drugie życie przedmiotom

W tym celu stworzyła w Forum Wydarzeń "Przestrzeń Pełną Dobra". Tu wszyscy zainteresowani będą mogli przynosić rzeczy, którymi chcą się podzielić. Akcja trwa od 16 do 19 maja.

- Przejrzyjmy zakamarki naszych domów, zajrzyjmy do szaf, komód, wejdźmy na strych i do piwnicy. Można tam znaleźć prawdziwe skarby. Zamiast gromadzić niepotrzebne rzeczy i kupować nowe, możemy się przecież nimi dzielić, robiąc coś dobrego dla innych i naszej planety” - przekonują pracownicy IKEA Kraków, którzy na start akcji przyniosą kilkadziesiąt własnych przedmiotów.

Wszystkie trafią do „Przestrzeni Pełnej Dobra”, skąd każdy zainteresowany będzie mógł wziąć to, co mu się przyda. Od 16 do 19 maja również pozostali mieszkańcy Krakowa będą mogli przynosić tu rzeczy, którymi chcą się podzielić.

- Mogą to być elementy dekoracyjne i dodatki, które po przemeblowaniu nie pasują do wystroju, dawno nieużywane artykuły gospodarstwa domowego, zabawki czy nienoszone ubrania. Wszystko, co jest w dobrym stanie i może posłużyć innym. I oczywiście zmieści się w naszej „przestrzeni” – podpowiada Sabina Patryas, koordynator ds. zrównoważonego rozwoju z IKEA Kraków. – Nie będzie to klasyczna wymiana jeden do jeden. Każdy może po prostu przyjść i wziąć to, czego potrzebuje. Nie musi przynosić niczego w zamian – dodaje.

"Przestrzeń Pełna Dobra" powstała dzięki współpracy IKEA Kraków z Forum Wydarzeń. W całości urządzona została meblami, które również dostały drugie życie. Pochodzą one bowiem z działu sprzedaży okazyjnej sklepu IKEA. Po zakończeniu akcji – podobnie jak przedmioty, które nie znalazły nowego domu - trafią do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

"Przestrzeń Pełna Dobra" funkcjonować będzie od 16 do 19 maja, w godz. 10:00-21:00 w Forum Wydarzeń (Kraków, ul. Marii Konopnickiej 28), do którego można wejść bezpośrednio od strony parkingów lub przez Forum Przestrzenie.

Joanna Hamdan 13699 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.