Zebra Technologies ma już 50 lat

Firma Zebra Technologies, producent komputerów mobilnych, skanerów oraz drukarek kodów kreskowych, oferujący również rozwiązania, oprogramowanie i usługi zapewniające widoczność i dostęp do danych dotyczących zasobów firmy w czasie rzeczywistym, obchodzi jubileusz 50-lecia działalności.

Od czasu opracowania pierwszych prototypów drukarek w końcu lat 60., Zebra nieustanne zwiększa innowacyjność swoich rozwiązań, które wspierają cyfrową transformację przedsiębiorstw.

– Z dumą świętujemy pół wieku współpracy z naszymi klientami z sektorów handlu detalicznego, e-commerce, produkcji, transportu i logistyki, służby zdrowia, administracji publicznej oraz innych branż – mówi Anders Gustafsson, CEO Zebra Technologies. – Przez te lata przeszliśmy szereg zmian, zbudowaliśmy doskonały 4400 zatwierdzonych patentów i złożonych wniosków patentowych w USA fundament i teraz możemy przyspieszyć rozwój naszej strategii. Dzięki sieci wyspecjalizowanych partnerów dostarczamy rozwiązania dostosowane do potrzeb różnych branż. Pomagamy organizacjom w osiąganiu wyższej wydajności, która pozwala im lepiej funkcjonować i rozwijać się - wymienia.

Dodaje, że jubileusz 50-lecia to dla firmy kamień milowy, będący owocem koncentracji na kluczowych celach. Zapewnia, że w czasach, gdy technologia cyfrowa decyduje o tym, jak zmienia się przewaga przedsiębiorstw na rynku, ukierunkowana na cel Zebra zapewnia organizacjom łatwość użytkowania urządzeń oraz ich bezpieczeństwo i wytrzymałość, co ma szczególne znaczenie dla pracowników pierwszej linii.

Rozwiązania producenta umożliwiają klientom tworzenie inteligentnych środowisk opartych na przetwarzaniu danych, które lepiej niż tradycyjne systemy rejestracji odzwierciedlają procesy biznesowe. Mobilna praca oparta na technologiach Zebra umożliwia pracownikom optymalizację operacji w ruchu. Odpowiednie połączenie zespołów, zasobów i systemów dostarcza dane i wskazówki, konieczne do podejmowania właściwych decyzji biznesowych w czasie rzeczywistym.

Od chwili powstania Zebra stale wprowadza innowacyjne rozwiązania. Proponowane przez firmę technologie w coraz większym stopniu są efektem osiągnięć w zakresie oprogramowania i usług opartych na danych. Przykładem jest Zebra DNA, zestaw aplikacji, narzędzi deweloperskich i programów użytkowych obsługujących drukarki, skanery i komputery mobilne z oferty firmy. Wsparciem inteligentnych rozwiązań zapewniających przewagę dla nowej kategorii aplikacji chmurowych, tworzonych przez partnerów Zebra, jest także platforma Savanna.

Ponad 4400 zatwierdzonych patentów i złożonych wniosków patentowych w USA oraz na świecie świadczy o tym, że Zebra zwiększyła znacząco swoje inwestycje w obszarze technologii przyszłości. Dodatkowym atutem jest przejęcie w ostatnich latach m.in. działu Enterprise firmy Motorola Solutions, a także spółek Xplore Technologies i Temptime. Zebra Ventures, gałąź firmy odpowiedzialna za strategiczne działania inwestycyjne, stale buduje zaangażowanie kapitałowe w spółki we wczesnej fazie działalności, czego najnowszym przykładem jest inwestycja w Locus Robotics.

 

 

 

Katarzyna Pierzchała 5193 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.