Shoper ma nowego inwestora

Fundusz V4C Poland Plus objął mniejszościowy pakiet akcji w krakowskiej spółce Dreamcommerce, właścicielu marki Shoper i dostawcy oprogramowania e-commerce w Polsce. Dzięki tej transakcji firma Dreamcommerce planuje kontynuować ekspansję na niezagospodarowane dotąd segmentach rynku.

Shoper pojawił się na rynku w 2005 r. Z początku założyciele firmy, Krzysztof i Rafał Krawczyk, postawili na rozwiązania dla małych biznesów internetowych, pozwalając im łatwo i szybko uruchomić sprzedaż w sieci. W miarę rozwoju, firma zaczęła oferować coraz szerszy zakres usług, a od kilku lat udostępnia pakiet Shoper Premium, który jest zestawem narzędzi dla sklepów internetowych.

Obecnie krakowski Dreamcommerce dostarcza oprogramowanie dla kilkunastu tysięcy sprzedawców (korzysta z niego 56% właścicieli sklepów internetowych w kraju) o bardzo zróżnicowanej skali działalności

- Przeszliśmy długą drogę, ale nadal mamy ogromny apetyt na rozwój i kolejny kawałek e-commerce’owego tortu - mówi Krzysztof Krawczyk, prezes zarządu Dreamcommerce. - Aby tak się stało potrzebujemy profesjonalnego wsparcia i kapitału, dlatego zdecydowaliśmy pozyskać inwestora. Dzięki jego kapitałowi, sieci kontaktów i doświadczeniu będziemy mieli szansę rozwijać się szybciej niż konkurencja, a klientom oferować usługi jeszcze bardziej innowacyjne i jeszcze wyższej jakości – podkreśla.

Value4Capital skupia się na inwestowaniu w spółki średniej wielkości na terenie Europy Środkowej. W ostatnich latach był współwłaścicielem home.pl. - Obserwujemy szybkie wzrosty na polskim rynku e-commerce, choć wciąż nie jest on tak rozwinięty jak w sąsiednich krajach - komentuje Piotr Misztal, partner w firmie zarządzającej Value4Capital, odpowiedzialny za transakcję. - Dreamcommerce ma ogromną szansę być motorem, który pomoże Polsce dogonić czołówkę. Firma ma duże doświadczenie w tej branży, dlatego chętnie będziemy wspierali jej zarząd w przyspieszeniu tempa rozwoju, uruchamianiu nowych funkcjonalności oferowanych usług i utrzymaniu wiodącej pozycji na rynku - mówi.

Na platformie Shoper działa obecnie ponad 10 tys. sklepów online.

 

Katarzyna Pierzchała 5191 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.