Drukarka foliowa do zdobienia i metalizacji etykiet

Urządzenie nanosi m.in. elementy metalizowane i foliowane na etykiety puste lub wstępnie zadrukowane technikami cyfrowymi czy analogowymi.

Firma DTM Print wprowadza na rynek urządzenie do uszlachetniania etykiet – Drukarkę foliową FX510e.

W nowym FX510e proces nadruku jest całkowicie cyfrowy, dzięki czemu można wydrukować praktycznie dowolne elementy projektu, takie jak ramki, grafika, czcionki i tła.

Drukarka foliowa wykorzystuje nie tylko metalizowane folie w kolorze złotym, srebrnym, niebieskim i czerwonym. Dodatkowo dostępne są również kolory biały i czarny matowy oraz folia przeźroczysta, dzięki której można na etykietę wybiórczo nabłyszczać elementy takie jak logo czy grafiki.

Urządzenie pozwala użytkownikowi produkcję etykiet zgodnie z zapotrzebowaniem i pożądanym nakładem.

FX510e zawiera wewnętrzny wielofunkcyjny uchwyt na rolki, umożliwiający stosowanie rolek z rdzeniem do 3 cali. W zestawie znajduje się także zewnętrzny odwijak etykiet pasywnych, zamontowany na łożyskach tocznych. Obsługuje rolki etykiet o maksymalnym rozmiarze 114 mm (4,5"), z rdzeniem o średnicy do 76 mm (3") i średnicy zewnętrznej do 254 mm (10").

Urządzenie jest dostępne w dwóch wersjach: obok standardowego FX510e, oferowany jest także model FX510ec z wbudowaną gilotyną. FX510e jest łatwy w konfiguracji i obsłudze.

Każdy zestaw zawiera sterowniki dla Windows 7/10 oraz oprogramowanie do projektowania etykiet NiceLabel® Free 2019 DTM Edition, cztery kolorowe rolki startowe, wewnętrzny wielofunkcyjny uchwyt na rolkę umożliwiający użycie większych rolek o rdzeniu do 3” .

Do projektowania i drukowania etykiet można wykorzystać nie tylko dołączone oprogramowanie NiceLabel, ale również dowolny program kompatybilny z Windows.

Joanna Hamdan 13690 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.