Oceanic przejmuje

Producent kosmetyków pod marka AA, sopocka firma Oceanic, zgłosiła do UOKiK-u chęć przejęcia wyłącznej kontroli nad firmą L'biotica.

Wniosek wpłynął do Urzędu 7 maja. Koncentracja polegać ma na przejęciu przez Oceanic wyłącznej kontroli nad L’bioticą - firmą zajmującą się hurtem i dystrybucją kosmetyków pielęgnacyjnych do twarzy, ciała i włosów.

Głównym przedmiotem działalności Oceanic jest opracowywanie, wytwarzanie i hurtowa dystrybucja oraz sprzedaż kosmetyków - w szczególności kosmetyków antyalergicznych i dermokosmetyków - w Polsce i za granicą, w blisko 40 krajach.

- Oceanic jest podmiotem dominującym w Grupie Kapitałowej Oceanic. W skład Grupy Kapitałowej poza Oceanic wchodzi spółka Desir Paris sp. z o.o., prowadząca sprzedaż detaliczną odzieży.

Głównym przedmiotem działalności L’biotica jest hurtowa sprzedaż oraz dystrybucja kosmetyków pod markami m.in. Biovax, Eclat czy Evolet. L’biotica obecnie należy do grupy kapitałowej Waterland, niezależnego funduszu private equity.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.