Startup by Kaufland - spożywcze nowości

W marketach Kaufland ruszyła 2. odsłona akcji Startup by Kaufland, promującej produkty pochodzące od polskich dostawców. Tym razem klienci 212 marketów sieci mogą poznać tzw. zdrowe artykuły spożywcze - będą dostępne na półkach do 22 maja br.

Uruchomiony w marcu 2019 r. projekt Startup by Kaufland to okazja dla polskich producentów, którzy mają "niezwykłe" produkty w swoim portfolio, lecz potrzebują pomocy w ich dystrybucji na rynku. Sieć Kaufland oferuje współpracę. Firmy mogą zgłaszać swoje wyroby spożywcze, drogeryjne lub przemysłowe przez stronę www.startupbykaufland.pl, a najciekawsze z nich mają szansę trafić na półki 212 sklepów Kaufland w całej Polsce.

Druga edycja akcji rozpoczęła się 7 maja br. Przez kolejne dwa tygodnie klienci Kaufland mogą skorzystać z oferty produktów spożywczych, tym razem wpisujących się w strategię CSR sieci „Działanie robi różnicę“, w ramach której promowane są m.in. zdrowe odżywianie i ekologiczne rozwiązania.

Na wyeksponowanych na końcu regałów półkach sieci Kaufland można znaleźć m.in. pozbawione cukru, słodzików, alergenów i oleju palmowego kremy daktylowe Daktynella w różnych smakach, bezglutenowe i wolne od GMO ziarno niebieskiej kukurydzy Bluecorn, a także oparte na naturalnych składnikach przekąski Porcja Dobra.

Projekt Startup by Kaufland ma na celu z jednej strony pogłębienie współpracy z polskimi dostawcami, którzy zyskują szansę dotarcia do milionów klientów sieci, a z drugiej poszerzenie oferty sieci o nowy, nie zawsze znany szerokiemu odbiorcy asortyment. Pierwsza odsłona akcji miała miejsce na początku kwietnia. Wówczas klienci Kaufland mogli poznać ok. 50 nowych produktów, m.in. ekologiczne żele do prania i ekologiczne środki czyszczące, bambusowe i bambusowo-bawełniane patyczki do uszu czy naturalne przekąski zbożowe.

 

 

Katarzyna Pierzchała 3493 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.