Wrocławska Renoma zaprasza na dach do ogrodu

Z początkiem maja na dachu wrocławskiej galerii handlowej Renoma pojawiła się przestrzeń, tzw. Urban Garden. Na powierzchni ok. 500 mkw. powstał plenerowy bar, gdzie znajduje się ok. 200 miejsc siedzących i scena, a wszystko w otoczeniu specjalnie zaprojektowanej zieleni.

Ogród powstał na ósmej kondygnacji Renomy, która jest jednym z najbardziej znanych obiektów wielofunkcyjnych na Dolnym Śląsku. Urban Garden nawiązuje do działającej tu w latach 30. XX wieku restauracji z ogrodem na dachu dawnego domu towarowego Wertheim.

Ogród jest dostosowany do organizacji różnorodnego wachlarza wydarzeń: koncertów, setów DJ-skich, imprez kulturalnych oraz warsztatów dla dorosłych i dla dzieci. W planach się również wydarzenia sportowe i rekreacyjne, m.in. zajęcia jogi.

- Ogrody na dachach uprzyjemniają życie mieszkańcom i turystom. Nasz znajduje się na szczycie perełki wrocławskiej architektury, która po modernizacji pełni nowe funkcje: jest obiektem handlowo-biurowym – mówi Barbara Wójcik, dyrektor Domu Handlowego Renoma.

Urban Garden jest czynny od niedzieli do czwartku w godzinach 12:00 – 22:00, a w piątki i soboty od południa do północy. Wstęp do plenerowego baru jest bezpłatny, jednak z uwagi na bezpieczeństwo obowiązuje ograniczona liczba miejsc. Działalność ogrodu prowadzona jest zgodnie z ideą eko, przy użyciu biodegradowalnych składników, zachowaniu segregacji odpadów i wykorzystaniu własnego ogródka do uprawy roślin. Twórcy i prowadzący Urban Garden – Michał Zimończyk, Cezary Chrobot oraz Andrzej Bobak – mają na koncie już kilka zrealizowanych z sukcesem projektów, na stałe wpisanych w kulturalno-rekreacyjną mapę Wrocławia. Należą do nich Hot Spot Beach Bar, ZaZoo Beach Bar oraz FoRest Bar.

Renoma, wybudowana w 1930 r., to jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów na mapie handlowej Polski. Po rozbudowie i modernizacji w 2009 r. nieruchomość zyskała nowe funkcje. Na niższych kondygnacjach znalazło się ponad 120 sklepów i punktów usługowych, natomiast wyższe piętra zajmują biura oraz część restauracyjna. Renoma jest jednym z trzech projektów biurowo-handlowych w portfelu Globalworth Poland, obok warszawskiej Hali Koszyki i katowickiego Supersamu.

 

Katarzyna Pierzchała 5106 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.