Weekend szachowy w Zielonych Arkadach

10 i 11 maja bydgoskie Zielone Arkady zapraszają na Weekend Szachowy, podczas którego szachiści będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności. Przy stolikach turniejowych w rozgrywkach uczestniczyć będzie nawet 120 zawodników jednocześnie.  

Miłośnicy tej jednej z najbardziej wymagających gier świata będą mieli okazję nie tylko obserwować zmagania, ale również osobiście spróbować swych sił podczas Weekendu Szachowego w Zielonych Arkadach.

Fascynaci mogą zmierzyć się w zawodach, które zostaną przeprowadzone w następujących kategoriach: Junior (10.05, godz. 16.00) – w systemie szwajcarskim, w 5 grupach wiekowych na dystansie 7 rund, gdzie tempo gry to 10 minut dla każdego zawodnika: Open (10.05, godz. 10.00), gdzie tempo gry to 12 minut na partię dla zawodnika oraz w najbardziej emocjonującej kategorii Blitz (10.05, godz. 16.00), czyli szachów błyskawicznych, gdzie podczas partii każdy z graczy będzie miał do dyspozycji do 5 minut na rozegranie pojedynku.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają atrakcyjne nagrody, a na najmłodszych uczestników turnieju czekają upominki. Dodatkowo podczas turnieju będzie można zagrać w Mega Szachy oraz wziąć udział w konkursach i odpowiedzieć na zagadki szachowe.

Zgłoszenia należy przesyłać za pomocą formularza znajdującego na stronie www.chessmanager.com najpóźniej do 9 maja Regulamin turnieju szachowego dostępny jest na www.kpzszach.pl oraz www.chessmanager.com. Partnerem turnieju jest Kujawsko-Pomorski Związek Szachowy.

Katarzyna Pierzchała 5109 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.