Żabka wesprze TOPR

Żabka została oficjalnym Partnerem Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowania Ratunkowego. W ramach współpracy sieć sklepów ofiaruje wsparcie finansowe na rzecz jednej z najstarszych na świecie organizacji ratownictwa górskiego.

Środki przekazane zostaną między innymi na prowadzone przez TOPR akcje i wyprawy ratunkowe oraz szkolenia. Ratownicy TOPR-u będą dzielić się wiedzą na temat właściwego zachowania w górach w ramach realizowanych już przez Żabkę projektów CSR.

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe działania nieprzerwanie od 1909 r., utrzymując się przede wszystkim z dotacji państwa, składek członkowskich oraz wsparcia zewnętrznych sponsorów. Aktualnie zrzesza prawie 275 członków, z tego ponad 150 to czynni ratownicy górscy, którzy każdego roku biorą udział w kilkuset akcjach i wyprawach ratunkowych.

– Wypadki w górach wbrew pozorom zdarzają się częściej latem niż zimą. Wiosną i latem tatrzańskie szlaki są licznie uczęszczane przez polskich i zagranicznych turystów, którzy podczas wędrówek czy wspinaczek niejednokrotnie potrzebują naszej pomocy. Współpraca z siecią Żabka to dowód na to, że nasi ratownicy pełnią ważną misję, którą warto szeroko wspierać – zaznacza Jan Krzysztof, naczelnik i członek zarządu TOPR.

Środki finansowe od Żabki przeznaczone zostaną na pokrycie celów statutowych TOPR. Wśród nich jest przede wszystkim ochrona zdrowia poprzez organizowanie i prowadzenie ratownictwa i ochrony ludności w ramach akcji ratownictwa górskiego. Organizacja realizuje również działalność profilaktyczną na rzecz poprawy bezpieczeństwa w górach. Żabka będzie ponadto współpracować z TOPR-em w ramach realizowanych już działań CSR firmy w zakresie bezpieczeństwa w górach.