DHL Express testuje pojazdy elektryczne

W połowie kwietnia na ulice Krakowa wyjechał nowy dostawczy w pełni elektryczny samochód firmy.

To efekt współpracy DHL Express Poland z firmą Nissan, która dostarczyła DHL do testów elektrycznego VAN-a Nissana e-NV 200.

Testy elektrycznego Nissana odbyły się w Krakowie, gdzie od 4 stycznia działa pierwsza w Polsce Strefa Czystego Transportu. Jej wprowadzenie umożliwia samorządom ograniczenie wjazdu pojazdów do pewnych obszarów miejskich w określonych godzinach. Z opłat pozostają zwolnione m.in. auta wodorowe, napędzane gazem ziemnym, a także pojazdy zasilane elektrycznie. Kraków jako pierwszy w Polsce skorzystał z ustawy o elektromobilności.

- Decyzja DHL Express Poland o rozpoczęciu testów elektrycznego auta dostawczego wynika bezpośrednio z proekologicznej polityki firmy. Dbając o środowisko, a także wpisując się w naszą globalną strategię GoGreen pod hasłem „Zero emisji do roku 2050” polegającej na zmniejszaniu emisji zanieczyszczeń chcemy wprowadzić do naszej floty kurierskiej samochody napędzane paliwami alternatywnymi. Naszym celem jest posiadanie 7% floty samochodowej tzw. GoGreen do 2025 roku – mówi Agnieszka Błaś, dyrektor operacji i członek zarządu DHL Express Poland.

Do 2050 r. DHL Express chce całkowicie wyeliminować produkcję zanieczyszczeń powstających na skutek operacji logistycznych. Celem firmy do 2025 r. jest obniżenie emisji związków węgla w porównaniu z poziomem z 2007 r. aż o 50%. W planach jest także wyszkolenie w 80% pracowników na specjalistów programu GoGreen i zaangażowanie ich w działalność związaną z ochroną środowiska i klimatu. W ramach tych działań DHL Express ma zamiar wraz z partnerami co roku sadzić milion drzew.

Joanna Hamdan 13693 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.