Biedronka wspiera młodych piłkarzy z domów dziecka

W dziesiątej edycji Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka udział wzięło 40 drużyn z całego kraju. Tytuł obronili zawodnicy ze Szczecina, wybrana została także kadra na zbliżające się Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka, które odbędą się 13-14 lipca na stadionie warszawskiej Legii.

Na organizowanym przez Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial” turnieju Biedronka przyznawała również własne nagrody: dla najlepszego bramkarza i najlepszego strzelca Mistrzostw. Tę pierwszą zdobył bramkarz Filip Papmel z Zewu Morza Szczecin, najlepszym strzelcem w konkursie Biedronki okazał się Artur Majer z CPDiPR Grudziądz.

Przyznano też nagrodę fair-play, która trafiła do Amazonek z Lidzbarka, nagrodę dla najmłodszego zawodnika (otrzymał ją ośmioletni Oskar Smoleń z Łobuziaków Łobez) i specjalną nagrodę dla najradośniejszego piłkarza turnieju. Ta trafiła w ręce Igora Duszyńskiego z Niedźwiadków Toruń.

W lipcu 2019 roku Polskę reprezentować będą młodzi (nie starsi niż 18 lat) zawodnicy ze Szczecina, Miechowa, Grudziądza, Płocka, Karlina, Więcborka i Siedlec.

Mistrzostwa odbywają się od 2010 roku. Do tej pory na turniejach (a odbyło się już dziesięć edycji Mistrzostw Polski, jedne Mistrzostwa Europy i cztery edycje Mistrzostw Świata) wzięło udział łącznie ponad 3,5 tys. zawodników. Na zawody przyjeżdżali piłkarze z domów dziecka m.in. z Madagaskaru, Jordanii, Tajlandii, Zimbabwe czy Argentyny.

Gośćmi turniejów są także piłkarskie gwiazdy, jak choćby: Zbigniew Boniek, Adam Nawałka, Grzegorz Krychowiak, Dariusz Dziekanowski czy Radosław Majdan.

Ponadto podczas Mistrzostw zawodnicy mogą zdobyć uprawnienia trenerskie biorąc udział w certyfikowanych szkoleniach.

Sponsorem tegorocznych Mistrzostw Świata dla Dzieci z Domów Dziecka po raz kolejny będzie Biedronka.

Joanna Hamdan 13666 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.