Tężnia solankowa na dachu Galerii Północnej

Prawie 10 tys. mieszkańców Warszawy odwiedziło w miniony weekend ogród na dachu Galerii Północnej. Powodem było otwarcie pierwszej na świecie tężni solankowej w centrum handlowym.

Dzięki nowo powstałej konstrukcji z drewna i tarniny, ogród na dachu Galerii Północnej zyskał leczniczy mikroklimat i najczystsze powietrze na Białołęce. Tężnia ma aż cztery i pół metra wysokości i dziesięć metrów długości. Po jej gałązkach spływa solanka, która trafiła do Galerii Północnej z Zabłocia, charakteryzująca się największym stężeniem jodu na świecie.

- Galeria Północna to pierwsze nowoczesne centrum handlowe oddane do użytku w Warszawie od ponad dekady. Stosując liczne innowacyjne rozwiązania, stworzyliśmy nowoczesny kompleks handlowy, którego oferta odpowiada na różnorodne potrzeby naszych gości - powiedziała Agnieszka Nowak, dyrektor Galerii Północnej. - Jako lider innowacyjności otworzyliśmy pierwszą na świecie tężnię w centrum handlowym – podkreślała podczas otwarcia.

W miniony weekend (27 i 28 kwietnia) na odwiedzających ogród Galerii Północnej czekały liczne atrakcje. Na dachu powstała specjalna strefa warsztatów, w której można było nauczyć się samodzielnego komponowania wiosennych kapeluszy oraz zapoznać z techniką tworzenia przypinek. Najmłodszym odwiedzającym najbardziej przypadły do gustu wielkie bańki mydlane, skręcanie balonów i malowanie twarzy.

Odbyły się również warsztaty tworzenia zielonych kompozycji w szklanych naczyniach. Ich zwieńczeniem była próba pobicia rekordu Guinnessa w kategorii „Największy na świecie las w słoiku”. Kompozycja mierzyła ponad 2,5 metra i ważyła więcej niż 1 000 kg. Decyzja Guinness World Records o oficjalnym przyznaniu rekordu będzie znana w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Galeria Północna to obiekt o powierzchni ponad 64 tys. mkw., zlokalizowany przy ul. Światowida 17. Jej inwestorem i zarządcą jest Grupa GTC. Otwarcie centrum nastąpiło 14 września 2017 r.

 

Katarzyna Pierzchała 5104 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.