Piotr i Paweł: Spar Group chce być naszym inwestorem

Spar Group Ltd potwierdza zamiar inwestycji w sieć detaliczną Piotr i Paweł w Polsce. Wstępna umowa między stronami zostanie podpisana w ciągu najbliższych tygodni. Inwestycja wymagać będzie uzyskania zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

O tym, że sieć Piotr i Paweł finiszuje rozmowy z potencjalnym inwestorem branżowym serwis handelextra.pl pisał jako pierwszy już 17 kwietnia br. Szczegóły tutaj. Teraz sieć oficjalnie potwierdziła nasze doniesienia.

Jak się dowiedzieliśmy, bardziej konkretne informacje dotyczące planowanej inwestycji umowy zostaną przekazane po zatwierdzeniu inwestycji przez prezesa UOKiK.

Spar Group Ltd jest notowana na giełdzie w Johannesburgu. W latach 60’ XX. wieku została masterfranczyzobiorcą Spara na rynek RPA. Obecnie Spar Group Ltd działa również w innych krajach afrykańskich, w tym w Angoli, Zambii, Botswanie, Namibii, Mozambiku, Malawi, Lesotho, Suazi. Jest obecna również w Irlandii, południowo-zachodniej Anglii i Szwajcarii.

Przypomnijmy, sieć polskich supermarketów Piotr i Paweł została przejęta przed ponad rokiem przez fundusz TFI Capital Partners. Pod koniec lutego br. sieć ogłosiła, że z końcem marca kończy pierwszy etap restrukturyzacji, uzyskując swój ostateczny kształt w liczbie i lokalizacjach sklepów i tym samym skupi się na ich rozwoju, dostosowując je do oczekiwań klientów. Obecnie pod szyldem Piotr i Paweł działają 84 placówki. Firma od września 2018 r. znajduje się w postępowaniu sanacyjnym.

Spar to największa dobrowolna organizacja handlowa na świecie, zrzeszająca niezależnych detalistów i hurtowników.

 

 

Katarzyna Pierzchała 5106 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.