Amazon podwaja zyski

W I kwartale 2019 r. e-commerce'owy gigant odnotował lawinowy wzrost zysku i znacznie przekroczył oczekiwania analityków.

Amazon w pierwszym kwartale roku zarobił na czysto 3,56 mld dolarów, ponad dwa razy tyle, co przed rokiem. Oznacza to zysk na akcje w wysokości 7,09 dolara, podczas gdy rynek spodziewał się zysków na poziomie 4,72 dolara za udział. Zysk operacyjny Amazona wyniósł 4,4 mld dolarów, co odzwierciedla rekordową marżę na poziomie 7,4%.

Sprzedaż netto wzrosła o 17% do 59,7 miliardów dolarów w kwartale wobec z 51,0 miliardów dolarów w analogicznym okresie ubiegłego roku. Był to najwolniejszy wzrost przychodów firmy w ciągu czterech lat, ale i tak okazał się wyższy niż oczekiwali analitycy.

W Ameryce Północnej sprzedaż wzrosła o 17% w porównaniu ze wzrostem o 46% w analogicznym okresie ubiegłego roku. W skali międzynarodowej sprzedaż wzrosła o 9% w porównaniu z 34% przed rokiem.

Amazon rozpoczął rok fiskalny od solidnego zestawu wyników, które sygnalizują jego dalszy wzrost udziału w rynku, zarówno w sektorze produktów, jak i usług skomentował Neil Saunders, dyrektor zarządzający GlobalData Retail. Jednak nie da się ukryć, że firma prze naprzód w coraz wolniejszym tempie. Czasy kosmicznych wzrostów już minęły i jasne jest, że Amazon jest teraz w innej epoce, charakteryzującej się skromniejszymi przyrostami.

Amazon podał prognozy przychodów na drugi kwartał w przedziale 59,563,5 mld USD w porównaniu z konsensusem w wysokości 60,88 mld dolarów od analityków.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.