Costa Coffee odmieniona

W związku z nową globalną koncepcją marki zmienił się wystrój wnętrz oraz wyposażenie kawiarni.

Sieć kawiarni Costa Coffee zakończyła właśnie generalne remonty dwóch lokali.

Pierwszą lokalizacją, która przeszła proces zmiany aranżacji jest kawiarnia znajdująca się w Gdańsku przy ul. Długiej. W ramach modernizacji lokal został kompleksowo wyremontowany wraz z wymianą mebli i instalacji.
W kawiarni zamontowano typowy dla Costa Coffee ledon z hasłem – „Długa przerwa na kawę” nawiązujący do lokalizacji.

Podobnie w Warszawie zawisła instalacja odwołująca się do nazwy ulicy, przy której znajduje się kawiarnia. W lokalu przy ul. Miodowej zamontowany został ledon z napisem „Miodzio kawa”. W każdej z kawiarni pojawiły się również dwie nowe instalacje artystyczne odnoszące się do tematyki kawy oraz Latte art, które zostały zaprojektowane przy Global Team Costa Coffee z Wielkiej Brytanii.

Nowy design o nazwie Spectrum wyróżnia się połączeniem elementów drewnianych i tych stylizowanych na marmurowe. W aranżacji dominują barwy granatowe, szarości oraz kolor charakterystyczny dla Costy - „Costa Red”. Uwagę przykuwają złote wykończenia barierek, stolików oraz elementów oświetlenia. Na ścianach zawisły lustra, które powiększają optycznie przestrzeń. W zmodernizowanych kawiarniach pojawiły się rośliny, nowe ekspozytory na produkty, a także bar. Ponadto strefy zaaranżowane dla gości zostały dodatkowo powiększone.

Joanna Hamdan 13675 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.