Anna Jakubowski na czele Avonu

23 kwietnia obejmie stanowisko dyrektor generalnej.

Anna Jakubowski zastąpi Barbarę Goździkowską, która pełniła tę funkcję od kwietnia 2015 r.

Nowa dyrektor dołączy do zespołu leadership CE i będzie raportowała bezpośrednio do Angeli Cretu, gobal vice president, Central Europe Avon Products Inc.

Ania Jakubowski zdobyła doświadczenie w globalnych firmach pracując na stabilnych i wschodzących rynkach w Europie, Ameryce Północnej i Afryce. Przez ponad 20 lat z powodzeniem rozwijała biznes na rozmaitych stanowiskach w obszarze strategii, handlu, operacji oraz rozwoju.

Do Avonu dołączyła z zespołu Marie Brizard Wine & Spirits, gdzie pełniła funkcję dyrektor generalnej na Polskę i kraje bałtyckie.

Wcześniej Anna Jakubowski pracowała dla międzynarodowych firm, m.in.: Procter & Gamble, Coca-Cola Hellenic Bottling Company i The Coca-Cola Company do której dołączyła w czerwcu 2013 r. Wcześniej, od 2011 r., pracowała dla Coca-Cola Hellenic Bottling Company w Atenach na stanowisku international group category directora.

Jest również członkiem polskiej Rady Nadzorczej Banku Millennium oraz wiceprezesem i członkiem zarządu International Advertising Association (IAA) w Polsce.

- Cieszymy się, że możemy powitać w zespole tak doświadczonego lidera jak Ania. Polska jest dla AVON kluczowym rynkiem. Jesteśmy tu drugą marką beauty pod względem świadomości brandu i trzecim największym producentem kosmetyków. Biorąc pod uwagę bogate doświadczenie Ani w zarządzaniu, a także jej zaangażowanie w budowanie i wspieranie silnych zespołów, spodziewamy się rozwoju całego biznesu w regionie Europy Środkowej – przyznaje Angela Cretu, global vice president, Central Europe Avon Products Inc.

Joanna Hamdan 13693 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.