Rossmann zmienia swój "Skarb"

Majowy numer miesięcznika "Skarb" kolportowany przez sieć Rossmann, będzie ostatnim, który ukaże się w obecnej formule. Trwają prace nad jego nową koncepcją.

„Skarb” to bezpłatne pismo, które zawiera informacje zarówno na temat trendów w makijażu, jak i pielęgnacji oraz mody. Prezentuje ponadto aktualną ofertę oraz nowości drogerii Rossmann.

Od 2016 r. "Skarb" wydawany był przez Agorę, z którą jednak Rossmann właśnie rozwiązał umowę, poprzednio magazyn powstawał w wydawnictwie Ringier Axel Springer Polska.

- Na razie zakończyliśmy współpracę z Agorą. Pracujemy teraz nad nową koncepcją, o konkretach poinformujemy, gdy będziemy gotowi – powiedziała nam Agata Nowakowska, rzecznik prasowy drogerii Rossmann i jednocześnie - od 2016 r. - redaktor naczelna miesięcznika „Skarb”. Pierwszą redaktor naczelną „Skarbu” była znana mediom prezenterka Agata Młynarska, która złożyła rezygnację z pełnionej funkcji po tym, jak pod jej redakcją w miesięczniku ukazały się treści nieprzychylne rządowemu programowi Rodzina 500+ (szczegóły tutaj).

Zatem majowy numer miesięcznika "Skarb" będzie ostatnim, który w Rossmannie ukaże się w obecnej formule. Według Nowakowskiej nie oznacza to jednak, że tytuł zniknie z rynku. Jak się dowiedzieliśmy, firma bierze pod uwagę nie tylko ewentualną zmianę częstotliwości ukazywania się pisma, jak i przejście z tytułem do świata cyfrowego zwłaszcza, że od wielu lat Rossmann wydaje również gazetkę reklamową. W kwietniu br. pojawiło się jej kolejne wydanie, tym razem wzbogacone krótkimi poradami, w tym makijażowymi.

Samo pismo "Skarb" można przeglądać na internetowej stronie Rossmanna już od 2013 r. 

Katarzyna Pierzchała 5104 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.