Pokazywane w serwisie treści mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz. U. 2012 poz. 1356). Oświadczam, że mam ukończone 18 lat i chcę zobaczyć pełną wersję artykułu.
Tak, pokaż artykuł Nie wyrażam zgody

Pernod Ricard kupuje włoski gin

Grupa Pernod Ricard, właściciel m.in. Wyborowej ogłosił zakup marki ginu z segmentu superpremium - Malfy.

Sprzedającym jest nowojorska firma Biggar & Leith, specjalizująca się w dystrybucji wyselekcjonowanych alkoholi głównie małych rodzinnych marek. Także kraftowy gin Malfy destylowany jest przez firmę rodziny Vergnano firmę w Moncalieri pod Turynem. Włoski gin powstaje z wykorzystaniem jałowca, cytryn, pomarańczy i grejpfrutów. Występuje w czterech wariantach: Originale, Con Limone (z cytryną), Con Arancia (z pomarańczą) i Rosa (różowy). Dostępny jest nie tylko we Włoszech, ale także w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Danii i Francji.

– To przejęcie to prawdziwy wyraz naszej długoterminowej strategii inwestowania w marki o mocnym potencjale w rosnących kategoriach – powiedział Christian Porta, dyrektor zarządzający odpowiedzialny za rozwój globalnego biznesu w Pernod Ricard. – Zgodnie z naszą nowo wprowadzaną strategią „transformacja i przyspieszenie”, będziemy aktywnie zarządzać naszym wspaniałym port folio marek – dodał.

– Bardzo się cieszymy, że gin Malfy trafił do rodziny produktów Pernod Ricard – skomentował Elwyn Gladstone, założyciel Biggar & Leith. – Wierzymy, że dzięki swojemu doświadczeniu tej grupy w budowaniu marek alkoholi najwyższej jakości i zarządzaniu Malfy będzie się rozwijać – dodał.

Nie podano finansowych warunków transakcji. Pod marką Malfy rocznie produkuje się około 100 tys. skrzynek ginu.

Magdalena Weiss 2541 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.