Coca-Cola zainwestuje w Polsce 0,5 mld zł

Coca-Cola HBC Polska otworzyła właśnie rozbudowane Centrum Logistyczne w zakładzie produkcyjnym w Staniątkach k. Niepołomic. To jednak nie koniec inwestycji. W planach są już kolejne na łączną kwotę 0,5 mld zł.

Rozbudowane Centrum Logistyczne w zakładzie produkcyjnym w Staniątkach zostało uroczyście otwarte przez kierownictwo Coca-Cola HBC Polska z prezesem Jaakiem Mikkelem i dyrektorem niepołomickiego zakładu Krzysztofem Putem na czele. Obiekt wysokiego składowania o powierzchni 4700 mkw. pozwoli na dodatkowe magazynowanie 4600 palet. Wartość inwestycji wyniosła 12 mln zł.

– Polska to jeden z kluczowych rynków Grupy Coca-Cola Hellenic, jednego z największych na świecie rozlewców napojów The Coca-Cola Company - powiedział Jaak Mikkel, prezes Coca-Cola HBC Polska. - Potwierdzeniem tego są nasze dotychczasowe i planowane inwestycje. Od początku naszej działalności, nieustannie inwestowaliśmy w Polsce w nasze zakłady produkcyjne, infrastrukturę logistyczno-magazynową oraz liczne elementy wsparcia całego łańcucha dostaw i rynku. Tylko w latach 2012–2016 kwota naszych inwestycji wyniosła 435 mln zł. I to nie koniec, bo do 2020 r. planujemy zainwestować łącznie ponad pół miliarda złotych, między innymi w nasz małopolski zakład  – zapowiedział Jaak Mikkel.

Uruchomiony w 1993 r. zakład produkcyjny w Staniątkach zabezpiecza ok. jednej trzeciej produkcji Coca-Cola HBC w Polsce. Powierzchnia zakładu to ponad 180 tysięcy metrów kwadratowych, z czego ponad 40 tysięcy stanowią zabudowania. 5 linii produkcyjnych umożliwia wytwarzanie dziennie wszystkich napojów gazowanych Coca-Cola na: dwóch liniach PET, linii szklanej, linia puszkowej oraz linii BIB (Bag In Box).

– Dzisiejsza uroczystość to kolejny przykład dobrej i wieloletniej współpracy naszego zakładu z władzami samorządowymi gminy i regionu – podkreślił Krzysztof Put, dyrektor zakładu produkcyjnego Coca-Cola HBC Polska w Staniątkach. – Jesteśmy nie tylko ważnym pracodawcą i partnerem biznesowym, ale przede wszystkim staliśmy się częścią lokalnej społeczności. Nieustannie wspieramy mieszkańców regionu, tworząc ponad 300 miejsc pracy i współpracując z lokalnymi dostawcami. Oferujemy programy, które wspierają zawodowo młodych, współdziałamy z ośrodkami akademickimi uczestnicząc w kształceniu kadr naukowo-technicznych, a także troszczymy się o środowisko, produkując odpowiedzialnie. Jesteśmy stąd i udowadniamy to w naszej działalności już od ponad ćwierć wieku – dodał Krzysztof Put.

Zakład w Staniątkach k. Niepołomic jest drugim, po fabryce w Radzyminie koło Warszawy, zakładem produkcyjnych Coca-Cola HBC Polska, zatrudniającym ponad 300 osób i współpracującym z ok. 4 tysiącami klientów z regionu małopolskiego. Podobnie jak w innych zakładach produkcyjnych firmy, wdrożono tu zaawansowane procedury i systemy, które minimalizują zużycie energii elektrycznej i wody, dzięki czemu osiągane są coraz ambitniejsze cele środowiskowe. W ramach infrastruktury przyzakładowej funkcjonuje również niezależna oczyszczalnia ścieków, przetwarzająca dziennie 1 600 metrów sześciennych ścieków. Zakład posiada również własne laboratorium mikrobiologiczne, które dokonuje ciągłych testów produktów. Aby zachować najwyższą jakość produktu, laboratorium jest w stanie sprawdzić tysiąc butelek i puszek w ciągu doby.