Żywiec Zdrój wprowadza butelkę w 100% z recyklingu

To kolejny krok w kierunku realizacji zobowiązania środowiskowego firmy, ogłoszonego podczas ostatniego szczytu klimatycznego ONZ.

Zgodnie z nim, już w 2020 r. taka sama ilość plastiku, jaką Żywiec Zdrój wprowadzi na rynek, zostanie zebrana i poddana recyklingowi. Dzięki temu surowiec będzie mógł zostać ponownie wykorzystany do produkcji kolejnych przedmiotów, w tym kolejnych butelek.

- Żywiec Zdrój chce swoimi działaniami dać przykład odpowiedzialnego podejścia do zagospodarowania i wykorzystania opakowań z tworzyw sztucznych - mówi Edyta Krysiuk-Kowalczyk, dyrektor ds. jakości i zrównoważonego rozwoju Żywiec Zdrój.

Wprowadzenie na rynek butelek wykonanych z tworzywa pochodzącego w 100% z recyklingu to dowód na to, że PET jest wartościowym surowcem: z jednej butelki po napoju można tworzyć kolejną, znacząco ograniczając przy tym wprowadzanie na rynek pierwotnego plastiku.

Żywiec Zdrój, biorąc odpowiedzialność nie tylko za swoje produkty, ale również za wszystko, co jest z nimi związane - w tym także za opakowania - od lat prowadzi działania wpisujące się w ideę gospodarki o obiegu zamkniętym. Wszystkie butelki wprowadzane na rynek przez Żywiec Zdrój w 100% nadają się do recyklingu, a ich kwadratowy kształt i zmniejszona masa pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni ładunkowej w procesach dystrybucji, a co za tym idzie – na znaczące zmniejszenie ich wpływu na środowisko. Wprowadzenie na rynek butelki 100% PET to kolejne działanie firmy, będące kontynuacją od lat realizowanej strategii, a zarazem jedno z działań wpisujących się w jej zobowiązanie środowiskowe.

Firma razem z partnerami, działa tak, by w 2025 r. osiągnąć poziom powyżej 90% recyklingu butelek PET w Polsce.

Joanna Hamdan 13666 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.