Supersam w Katowicach dobrze rozpoczął rok

Pomimo niehandlowych niedziel w I kwartale katowicki Supersam odnotował wzrost liczby odwiedzających. To najprawdopodobniej efekt uzupełnienia oferty wydarzeniami i akcjami organizowanymi w odnowionych przestrzeniach domu handlowego.

Supersam, wielofunkcyjny budynek zlokalizowany w centrum Katowic, przez pierwsze trzy miesiące br. odwiedziło ponad półtora miliona klientów, co stanowi kilkuprocentowy wzrost w porównaniu z zeszłym rokiem.

- Wzrost frekwencji to wynik przemyślanych i konsekwentnie realizowanych działań. Uzupełniliśmy ofertę handlową licznymi wydarzeniami charytatywnymi, warsztatami i spotkaniami – tłumaczy Remigiusz Królikowski, head of property and asset management w firmie Globalworth Poland, która jest właścicielem i zarządcą kompleksu.

W budynku rozwijana jest też Strefa Rozrywki, gdzie już działa sala do gry w tenisa stołowego, uruchomiono Strefę Bajek i kącik zabaw dla dzieci. - Rozszerzenie zakazu handlu w niedziele to wyzwanie, z którym aktualnie mierzy się cała branża. My staramy się wyjść mu naprzeciw, a ponad półtora miliona odwiedzających pokazuje silną markę, jaką jest Supersam na lokalnym rynku - komentuje Remigiusz Królikowski.

Supersam oferuje łącznie prawie 25 tys. mkw. powierzchni, z czego większość (ponad 18 tys. mkw.) zajmuje część handlowa. Wśród najemców znajdują się takie marki jak Rossmann, Hebe, Empik, sklepy grupy LPP, CCC, Smyk, Media Expert, Aldi oraz klub fitness Calypso i internetowy sklep sportowy SportsDirect. Na początku kwietnia br. do tego grona dołączył również salon komputerowy X-com, który zajmuje ponad 300 mkw. powierzchni na pierwszym piętrze budynku.

- Planujemy dalszy rozwój funkcji handlowej, ponieważ Supersam to miejsce kultowe, położone w samym centrum Katowic, w tradycyjnie handlowej części miasta, niedaleko rynku. Lokalizacja obiektu jest nieprzypadkowa, bo w tym właśnie miejscu mieszkańcy miasta i regionu robią zakupy już od ponad 70 lat - dodaje Królikowski.

W pozostałej części kompleksu znajdują się biura wynajęte przez takie firmy jak: Groupon, CitySpace oraz Jamf. Właścicielem i zarządcą Domu Handlowego Supersam jest Globalworth Poland.

 

Katarzyna Pierzchała 5109 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.