PGZ Kupiec urosła w tym roku o 10%

W I kwartale br. do Polskiej Grupy Zakupowej Kupiec przystąpiło 21 placówek handlowych. Dzięki temu Grupa liczy obecnie 242 sklepy działających na terenie województw: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i łódzkiego.

Na zdjęciu: DH Solo, miejscowość Zalasowa

W struktury Grupy wstąpiły m.in. cztery sklepy Market Aga z województwa śląskiego, prowadzone przez Halinę, Włodzimierza i Łukasza Banysiów. Firma od wielu lat funkcjonuje jako ważny podmiot handlowy na terenie miasta Sosnowca. - Przystępując do Grupy liczymy na pozytywne efekty synergii ich potencjału obrotowego z kompleksową ofertą Kupca, która gwarantuje dostęp do prawie 600 umów handlowych z producentami i dostawcami – twierdzą właściciele Marketów Aga.

Kolejną grupą sklepów, które zasiliły szeregi PGZ Kupiec, są cztery sklepy Hallo zlokalizowane na terenie województwa dolnośląskiego. Sima, spółka zarządzająca nimi, ma również prężnie działającą hurtownię ogólnospożywczą we Wrocławiu.

W struktury Kupca wstąpiły także wrocławskie sklepy AS i Alf oraz trzy placówki detaliczne Tutti zlokalizowane w Tarnowskich Górach, Bytomiu i Rudzie Śląskiej. Sklepy Tutti prowadzone są przez Julię i Adama Jeziorskich.

Kolejne sklepy uruchomili dotychczasowi uczestnicy PGZ Kupiec. Właściciele sklepów Bisam otworzyli kolejną, już ósmą placówkę handlową w Radostowicach, a Janusz Nowak - właściciel sklepów Solo – swoją piątą placówkę, tym razem w miejscowości Zalasowa.

Co więcej, Delikatesy Olivia powiększyły się o jeden sklep, tym razem w Legnicy, a Społem Domy Handlowe o jedną placówkę w Tychach. Firma Monmar przyłączyła kolejne dwa swoje sklepy zlokalizowane również w Tychach. Na liście Kupca pojawiły się także kolejne sklepy firm Longinus i Alfex z Dolnego Śląska.

Polska Grupa Zakupowa Kupiec liczy obecnie 242 placówki zlokalizowane na terenie województw: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i łódzkiego. Założycielami i głównymi udziałowcami Grupy są właściciele placówek handlowych wchodzących w jej struktury.

Więcej o PGZ Kupiec poczytasz tutaj.

Katarzyna Pierzchała 5271 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.