Dwudziesta kawiarnia Etno Cafe w Polsce

Etno Cafe otworzyło właśnie pierwszą kawiarnię w Łodzi. To już dwudziesty lokal polskiej firmy kawowej i drugi otwarty w tym roku.

Oficjalne otwarcie Etno Cafe Jednorożec w Łodzi odbyło 10 kwietnia. Kawiarnia położona jest w sercu miasta, na parterze biurowca Centrum Biznesu Łódź, u zbiegu ulic Piłsudskiego i Piotrkowskiej. Swoją nazwę zawdzięcza Stajni Jednorożców, charakterystycznemu węzłowi przesiadkowemu, znajdującemu się tuż obok.

Etno Cafe w Łodzi to wyczekiwanych przez konsumentów lokalizacja . W przeprowadzonych przez firmę badaniach dotyczących potencjalnych lokalizacji to właśnie Łódź przewijała się najczęściej. Teraz na łodzian – oprócz kaw – czeka  oferta śniadaniowo-lunchowa oraz rzemieślnicze ciasta i autorskie desery.

Etno Cafe dzięki synergii własnej palarni, sieci 20 kawiarni i browaru kawowego produkującego Cold Brew Coffee (pierwszą kawę macerowaną na zimno dostępną w szerokiej dystrybucji) stworzyła - jak zapewnia operator - nową jakość na polskim rynku kawy.
 
W skład Etno Cafe wchodzą kawiarnie w największych miastach Polski – Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku i Lesznie. W zeszłym miesiącu pierwsza kawiarnia sieci pojawiła się w Gdyni. W planach na ten rok są kolejne otwarcia, m.in. w Warszawie.