Delko kupuje sieć sklepów Słoneczko

Dystrybutor chemii gospodarczej, kosmetyków i artykułów higienicznych aż jedną trzecią obrotów chce teraz uzyskiwać z handlu detalicznego. Od Bać-Polu kupił właśnie sieć sklepów Słoneczko.

Za cenę 3 mln zł Delko nabyło sieć Słoneczko, a kolejne 7 mln zł przeznaczyło na zakup połowy udziałów w spółce A&K Hurt-Market.

Delko kupując Słoneczko, zakupiło sieć 25 sklepów o powierzchni handlowej 5359 mkw. na terenie województw: lubuskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego i mazowieckiego. Ponadto Słoneczko współpracuje z 349 sklepami będącymi w sieci franczyzowej na terenie województw: lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego i podkarpackiego. Firma działa na rynku od 2002 r. i zatrudnia ok. 220 osób. Obroty spółki za 2018 r. wyniosły ponad 67 mln zł.

– Zakup spółki Słoneczko jest kolejnym krokiem w kierunku dywersyfikacji biznesu – poinformowało Delko.

Firma kupiła tę markę sklepów od Bać-Polu, który obecnie znajduje się w restrukturyzacji i nie jest zaskoczeniem, że wyprzedaje majątek.

Z kolei A&K Hurt-Market, które Delko przejęło w połowie, działa w branży handlu detalicznego artykułami spożywczo-przemysłowymi od ponad 20 lat. Spółka ma siedem supermarketów pod markami A&K i Spar zlokalizowanych w Mielcu oraz nieruchomość, w której znajduje się centralny magazyn logistyczny oraz supermarket pod szyldem A&K. Obroty spółki w 2018 r. wyniosły ponad 114 mln zł, a jej zatrudnienie wynosi, podobnie jak w Słoneczku, 220 osób.

– Niniejsza transakcja jest zamknięciem kolejnego etapu zakupu spożywczych sieci detalicznych. W efekcie przeprowadzonych akwizycji Grupa Kapitałowa Delko umocniła swoją pozycję w segmencie detalicznym handlu towarami spożywczymi, chemią gospodarczą oraz kosmetykami – komentuje firma. – Szacowane roczne obroty Grupy w tym segmencie wyniosą ponad 300 mln złotych, co będzie stanowić ponad 35% skonsolidowanej sprzedaży Grupy Kapitałowej Delko.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.