Lidl ze swoją aplikacją wykosił konkurencję

10 dni po starcie aplikacja Lidl Plus znalazła się na pierwszym miejscu w Polsce według zestawienia AppBrain w kategorii darmowe aplikacje w sklepie Google Play.

Na początku kwietnia Lidl uruchomił aplikację zakupową, dzięki której użytkownicy mają dostęp do zindywidualizowanych ofert, rabatów oraz e-paragonów. Pisaliśmy o niej tutaj.

Mimo, że aplikacja funkcjonuje dopiero od kilkunastu dni, liczba rejestracji wyniosła już ponad 548 tys. (stan na dzień: 10.04.2019 r. ), z czego 40% zarejestrowanych pojawiło się już w sklepach Lidl i zeskanowało kartę. Dzięki temu aplikacja Lidl Plus znalazła się na pierwszym miejscu w Polsce wg zestawienia AppBrain w kategorii darmowe aplikacje w sklepie Google Play (kategoria overall, czyli aplikacje oraz gry).

Według Lidl Polska aplikacja Lidl Plus swoją popularność zdobyła dzięki skrojonym na miarę ofertom, atrakcyjnym rabatom i rozwiązaniu, które pomaga zarządzać domowym budżetem. - To właśnie za sprawą e-paragonów klienci mogą kontrolować swoje wydatki i nie potrzebują kolekcjonować papierowych paragonów. Nic dziwnego, że już w pierwszych tygodniach funkcjonowania aplikacja jest tak chętnie pobierana przez użytkowników – usłyszeliśmy w centrali sieci.

Jak pokazują dane sklepu Google Play niemal 80% osób, które pobrały aplikację, to użytkownicy Androida, a tylko nieco ponad 20% użytkownicy iOS. Łączna liczba rejestracji w aplikacji wyniosła ponad 548 tys.

Lidl Plus to narzędzie dla każdego klienta sieci Lidl, które można pobrać nieodpłatnie w sklepie Google Play i App Store. Aplikacja uczy się preferencji zakupowych i bazując na nich przygotowuje oferty i rabaty tak, aby wpisywały się w potrzeby użytkowników – np. rodzice otrzymają zniżki na produkty dla dzieci, a wegetarianie kupią taniej produkty z Ryneczku Lidla.

 

Katarzyna Pierzchała 5103 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.