GLS uruchamia Punkt Szybkiej Paczki

Ruszył on na poznańskich Ratajach, na osiedlu Oświecenia. Firma uruchomiła też pilotażowy program przekształcenia 100 punktów ParcelShop w Punkty Szybkiej Paczki.

Jest to pierwszy w Polsce Punkt Szybkiej Paczki GLS. W ten sposób firma odpowiada na rozwój handlu online.

Najważniejszą nowością w Punkcie Szybkiej Paczki - jak zapewnia ten logistyczny operator - są liczne usługi i udogodnienia dla klientów. Pracownicy pomogą na przykład przygotować paczkę do wysyłki, rampa ułatwia rozładunek lub załadunek przesyłek na samochód, na miejscu jest nawet przymierzalnia. Ponadto w punkcie można odbierać przesyłki również z usługą CashService, czyli za pobraniem.

– Punkt Szybkiej Paczki to przede wszystkim funkcjonalna przestrzeń usługowa, przyjazna dla nadawców, w tym małych przedsiębiorców korzystających z możliwości, jakie daje handel online, oraz dla odbiorców. Kompleksowe, elastyczne i łatwo dostępne usługi zyskują dziś kluczowe znaczenie. Odpowiadamy w ten sposób na dynamiczny rozwój e-commerce – mówi Tomasz Kroll, dyrektor zarządzający GLS Poland.

Pierwszy w Polsce Punkt Szybkiej Paczki firmy kurierskiej GLS znajduje się na poznańskich Ratajach, na osiedlu Oświecenia. Działa od poniedziałku do piątku od 9:30 do 20:00, a w soboty od 9:30 do 15:00. 

Obecnie GLS w Polsce ma sieć ponad 1600 punktów nadania i odbioru paczek ParcelShop, które mieszczą się zazwyczaj w dogodnie zlokalizowanych sklepach czy zakładach usługowych. W przypadku Punktów Szybkiej Paczki GLS wprowadza inny model – ich właścicielem będzie bezpośrednio firma kurierska, a obsługą klientów zajmą się tu jej pracownicy.  

– Wynika to z faktu, że znacznie poszerzamy zakres i kompleksowość usług, a równocześnie obserwujemy stały wzrost wolumenu przesyłek i wszystko wskazuje na to, że ten trend utrzyma się także w przyszłości. To powoduje, że punkt nadania i odbioru powinien koncentrować się wyłącznie na obsłudze przesyłek. Dzięki temu będziemy w stanie utrzymać wysoką jakość usług, jak również sukcesywnie wprowadzać następne udogodnienia dla klientów. Mamy już w tym względzie pewne plany, ale jest jeszcze za wcześnie, by mówić o szczegółach – zapowiada Tomasz Kroll.

W ramach pilotażowego programu w Punkty Szybkiej Paczki zostanie przekształconych 100 punktów ParcelShop. W planach jest tworzenie kolejnych punktów w modelu funkcjonującym jak ten w Poznaniu (czyli należących do GLS).

– Wypracowaliśmy własną, spójną koncepcję. W stolicy Wielkopolski wyznaczamy standard, można powiedzieć, że jest to punkt wzorcowy. Z pewnością w każdym nowym punkcie nasi klienci będą mogli liczyć na te same udogodnienia i usługi, komfortową przestrzeń oraz pomoc profesjonalnej obsługi – wyjaśnia Tomasz Kroll.

Grupa GLS to jeden z liderów jakości w europejskiej logistyce przesyłek. Cała sieć operatora, za pośrednictwem spółek-córek oraz partnerów transportowych, obejmuje 41 krajów w Europie. Firma działa też na rynkach w USA i Kanadzie.

Joanna Hamdan 13675 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.