Zmiany na najwyższym szczeblu u właściciela Stokrotki

Justas Riauba zastępuje Daliusa Misiūnasa na stanowisku dyrektora generalnego Grupy Maxima.

Został również wybrany na przewodniczącego rady dyrektorów spółki. Do zarządu Grupy Maxima dołączył ponadto Vilniaus Prekyba, CEO Mantas Kuncaitis.

- Ten nowy etap kariery w Grupie Maxima to wielkie uznanie i jeszcze większe wyzwanie zawodowe. Wiem, że będę współpracować z silnym zespołem profesjonalnych menedżerów, z którymi wspólnie zrealizujemy wizję rozwoju firmy. Kluczowe priorytety będą nadal obejmować zapewnienie najlepszych cen i zakupów na wszystkich rynkach, wzmocnienie pozycji w Polsce i zwrócenie uwagi na pracowników - powiedział Justas Riauba, nowy dyrektor generalny Grupy Maxima.

Justas Riauba od 2013 r. zajmuje czołowe stanowiska w firmach z grupy odpowiedzialnej za inwestycje. Przed dołączeniem do Grupy Maxima koordynował projekty rozwoju biznesu w Metodika B.V. - holenderskiej spółce holdingowej dla Vilniaus Prekyba i Grupy NDX, która działa również jako rodzinne biuro Nerijusa Numavičiusa.

- Najważniejszym zadaniem powierzonym mi przez akcjonariuszy było przygotowanie Grupy Maxima do nowej fazy działalności i wzrostu. W tym celu z sukcesem umieściliśmy największą emisję obligacji w regionie, przejęliśmy i połączyliśmy kilka sieci handlowych w Polsce i stworzyliśmy silny zespół zarządzający. Co więcej, na początku tego roku przygotowaliśmy i zatwierdziliśmy długoterminową strategię rozwoju grupy do 2025 r. Planując kolejną fazę działalności organizacji, uzgodniliśmy, że firma potrzebuje nowego menedżera - powiedział Dalius Misiūnas.

Decyzja o zmianie szefa Grupy Maxima została podjęta za obopólną zgodą w świetle rozbieżnych poglądów z Vilniaus Prekyba w sprawach dotyczących dalszego rozwoju działalności firmy. Uzgodniono, że w takich okolicznościach nowy menedżer powinien przejąć kontrolę nad Grupą.

Dalius Misiūnas stał na czele Grupy Maxima od lutego 2018 r.

Grupa Maxima jest właścicielem sieci handlowej Maxima w krajach bałtyckich, sieci Stokrotka w Polsce skupiającej 577 sklepów, sieci T-Market w Bułgarii oraz działającego w krajach bałtyckich sklepu internetowego Barbora. W 2018 roku spółka zrealizowała emisję 5-letnich obligacji o wartości 300 mln euro. Grupa Maxima jest częścią Vilniaus Prekyba, jednej z największych grup handlu detalicznego w krajach bałtyckich i Europie Środkowo-Wschodniej.

Joanna Hamdan 13699 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.