Biedronka ogranicza plastik

Od 10 kwietnia w sklepach sieci dostępna jest ekologiczna nowość - wykonana z surowców z odzysku torba T-shirt.

Torba typu T-shirt do wielokrotnego użytku w 80% jest wykonana z materiałów pochodzących z odzysku. W 100% podlega recyklingowi, a zużytą torbę można wyrzucić do pojemnika na tworzywa sztuczne.

Ponadto obecnie część toreb posiada certyfikację Blue Angel. To najstarszy certyfikat ekologiczny na świecie, który gwarantuje, że oznaczony nim produkt jest przyjazny środowisku. Jak zapowiada Biedronka docelowo w ciągu najbliższych miesięcy wszystkie torby będą posiadały wspomniany certyfikat.

Dodatkowo w ostatnich dniach do sprzedaży trafiły też nowe patyczki higieniczne wykonane z bawełny i papieru, marek Dada i Carea, które pozwolą sieci wyeliminować ze środowiska nawet 334 tony plastiku rocznie. Z kolei z kosmetyków i środków czystości BeBeauty, Dentix i Cler Biedronka wyeliminowała plastikowe mikrogranulki, a w tabletkach do zmywarek Kraft – zastosowano rozpuszczalną folię.

Biedronka ma już na swoim koncie osiągnięcia w zakresie redukcji plastiku. Dzięki zmniejszonej gramaturze 1,5 l butelki na wodę Polaris tylko w 2017 r. zaoszczędziła ponad 155 ton plastiku. Z kolei zastosowanie lżejszego kubeczka w jogurcie naturalnym goBIO sprawiło, że w ubiegłym roku do obiegu trafiło o ponad 9 ton plastiku mniej.

Joanna Hamdan 13693 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.